www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 12/2017

Nové číslo 12 si nenechte ujít!

Proč? Poslední letošní číslo přináší velice diskutovanou novelu veterinárního zákona o hlášení počtu fen v domácnostech.Stejně tak poradíme, jak dočasky, azyly podle novely správně nahlásit. Položli jsme se několik důležitých otázek Státní veterinární správě a odpovědi najdete v čísle 12 PPČ!
Rozhodli jste se pořídit psa z útulku? Na co všechno je potřeba myslet předem? Proč je důležité si tento závažný krok velmi dobře promyslet? Co pro vás má být podstatné nejen při výběru? Své zamyšlení přináší naše šéfredaktorka S. Čermáková.
Vánoce, Vánoce… a jsou tady zase! A všechno voní… Jak vnímá vůně Vánoc náš pes, kterého čich je neporovnatelně citlivější než lidský? Dozvíte se v Tématu měsíce, které přináší také vánoční tipy na dárky pro vás i vašeho čtyřnohého kamaráda. Nechybějí ani recepty na dobroty pro vašeho čtyřnohého mlsouna.
Pokračujeme seriálem o border koliích a řekneme si něco o epilepsii – jak se k této nemoci stavějí chovatelé a klub tohoto plemene? Kde najdete informace o postižených jedincích?
Plemenem měsíce je malý knírač – odvážný hlídač i laskavý přítel, který ani po staletích neztratil žádnou ze svých skvělých vlastností rodinného a sportovního psa. Nenechte si ujít jeho portrét a rozhovory s výcvikáři těch nejspěšnějších malých kníračů u nás.

S kníračem souvisí i rubrika Chov – může voda způsobit zbarvení srsti na vousech?Dozvíte se v článku od MVDr. M. Štourače.
Co je to krátkoocasost, u kterých plemen je dědičná a jaké problémy může způsobit? Odpověď najdete v rubrice Veterina.
Podzim byl bohatý na kynologické akce a my vám přinášíme množství reportáží. Ohlédneme se za Mistrovstvím světa v agility v Liberci velkou a emotivní reportáží Elišky Panáčové Kaletové a najdete také velkou obrazovou reportáž z Mistrovství světa německých ovčáků(WUSV). 
Helppes na svém Super dni promoval třináct asistenčních psů, příznivci canicrossu zahájili sezónu na Valše, svoje závody měli i retrívři a nejlepší ohaři soutěžili na Orlíku na Memoriálu Karla Podhajského. Naše pravidelné seriály nesmějí chybět ani ve vánočním čísle. V dogdancingu najdete fotonávod na podávání obou pacek současně, v stopování přiostřujeme do pravého úhlu, v mantrailingu se dozvíte, co je to urban trailing, v noseworku si představíme zkoušky a v junior handlingu si představíme prvek kruh.
Podíváme se na klubovou výstavu vítězů německých ovčáků a speciální výstavu shiba inu

Prosincové číslo Pes přítel člověka hledejte na stáncích už v pátek 24. listopadu!

Koupit časopis