www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 12/2018

Číslo 12 PPČ, poslední číslo letošního roku, přichází do prodeje již teď!

Zima se pozvolna ujímá vlády a na stáncích již v těchto dnech můžete najít vánoční číslo PPČ. Konec roku je provázen blázincem kolem nekrásnějších svátků a silvestrovským řáděním v ulicích – a tak opět po roce přicházejí na řadu naše tipy a rady, jak se z toho nezbláznit a mít pod kontrolou klid svůj i svého psa. Psí čich a sluch jsou daleko citlivější než naše: podíváme se na typické „vánoční koření“ – skořici.

Kromě tradičních tipů pro klidné prožití Vánoc i Silvestravám přinášíme spoustu zajímavého čtení ze všech oblastí kynologického světa.
Plemenem měsíce je teriér, jenž není teriérem – tibetský teriér, u nás stále málopočetné plemeno společenského psa se zajímavou historií a velmi líbivým exteriérem. Představíme vám i jeho příbuzné – Lhasa Apso, ši-tzu a neznámé plemeno kyi-leo. V rubrice o úpravě srsti si blíže představíme hladkosrstého foxteriéra.
Někdy se bohužel musíme věnovat i smutným skutečnostem, pokud mají nedozírné následky pro mnoho psů, tentokrát v útulcích. Bezmoc v přímém přenosu – tak jsme nazvali kauzu úmyslného šíření infekční nemoci – parvovirózy. 
Víte, který sval v těle nazýváme „svalem duše“? Čtěte rubriku Veterina.
Pokračujeme s pravidelnými seriály – tentokráte se v nich budeme věnovat tématu strečinku a hyperaktivního chování. Seriál První pomoc přináší péči o psa v zimním období: co dělat, když dojde ke spálení tlapek chemickou solí, prochladnutí, omrzlinám či spadnutí do ledové vody? V dogdancingu se naučíme psa cvik daleké obíhání a ve stopování pokračujeme s malými předměty na stopě. 
Podzim byl bohatý na velké kynologické akce, na nichž zářily české barvy. Přinášíme velkou reportáž z mistrovství světa německých ovčáků WUSV a zrození legendy jménem Václav Ouška a Qiudo Vepeden. Česko má také nového mistra světa v agility a největší množství medailí si přinesli čeští závodníci z prvního mistrovství světa v canicrossu. Unikátní mistrovství měly také sporty treibball a dog puller, v nichž opět byly úspěšné české výpravy.
Množství vysokých ocenění si přinesli také vystavovatelé z Evropské výstavy ve Varšavě. Zajímá vás, jak je možné odchovat v prvním vrhu vítěze plemene na EDS? 
Pomáhat má smysl – to si říkáme pokaždé, když tvoříme rubriku Útulek – další pejsci bez domova čekají možná právě na vás! Děkujeme, že i díky vám, našim čtenářům, mnozí z těchto psů najdou nový domov.

Číslo 12 PPČ je v prodeji od pátku 23. listopadu. Nenechte si jej ujít!

Koupit časopis