www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 3/2014

Nové číslo Pes přítel člověka v prodeji!

I když je jen únor, počasí je spíš jarní a láká nás ven do přírody anebo aspoň na delší procházky se psem. I proto dáváme prostor článkům o nových i staronových psích sportech, ve kterých možná najdete inspiraci na smysluplné trávení volného času s vašimi psími miláčky. Březnové číslo Psa je barevné jako jaro a plné zajímavého čtení ze světa kynologie.

Tématem měsíce jsou Tři světy – tři velké světové kynologické velmoci, ve kterých stejná plemena vypadají úplně jinak. Evropský versus americký typ plemene aneb Každému podle jeho gusta.

Malý klaun i důstojný pes, sportovec i rozčepýřený elegán výstav, pro některé legrační kříženec snad s opičkou, pro jiné ušlechtilý Pan pes, mazlivý, stále dobře naladěný a tak trochu „závislák“ na svém páníkovi. Plemenem měsíce je grifonek a v jeho portrétu se dočtete něco o jeho historii, chovu, standardu, povaze i uplatnění, přinášíme rozhovor s poradkyní chovu a dozvíte se něco o jeho vystavování, podobnosti s jinými plemeny a jak je to vlastně se třemi standardy pro jedno plemeno.

V rubrice „Jak se žije s …“ poznáte krále teriérů – erdelteriéra a jeho schopnosti v klasickém výcviku.

Věnujeme se také dostihovým chrtům z Irska, kteří bohužel smutně končí, a možnosti jejich záchrany v článku „Smutné oči ze zeleného ostrova“. A najdete zde i nabídku konkrétních psů, kteří čekají možná právě na vás…

Rubrika Chov přináší vzpomínky chovatelky Naděždy Střalkové v článku „Briard je můj Pan Pes Vyvolený“. Představíme vám blíže jeden z pěti psích smyslů – zrak v článku „Oko – do psí duše okno“ obohaceném o kvalitní fotografie a dozvíte se něco víc o úpravě srsti bearded kolie.

Ve veterině se věnujeme krytí a krycím psům, v anketě chovatelů se dozvíte, že každé plemeno má svá specifika při krytí a své nejlepší plemeníky představí Pannonia klub.

Pokračují i oblíbené seriály
Ve Fyzioterapii se dočtete o příběhu fenky pyrenejského ovčáka a resekci jejích kyčelních kloubů, rubrika Canisterapie představí prvního psího zaměstnance nemocnice – zlatého retrívra Fanynku, seriál o dogfrisbee pokračuje dílem o tom, jak vzbudit v psovi zájem o hračku, dozvíte se o tří generacích šeltií na jedné flyballové dráze, ve rubrice o klasickém výcviku opět pokračuje deník fenky malinoise Kačenky sedmým měsícem života a v seriálu o zkouškách se dozvíte, jak na zkoušku IPO ZTP.

Rubrika Reportáž představí zcela nový sport u nás – dog racing, ve Výcviku malých plemen se podíváme na cvičení s trpasličím pinčem, canisrossový seriál pokračuje rozhovorem se závodníkem Petrem Fochlerem, který vám poradí, jak s tímto sportem začít, seriál o mantrailingu pokračuje dílem o spolupráci mantrailingových týmů s policií a zajímavá rubrika o pasení představí práci bearded kolie se stádem ovcí.

Téma Vystavování se věnuje nejdůležitější lednové výstavě – Šampionu šampionů, kde vám přinášíme fotogalerii vítězů všech skupin FCI a pohled šéfredaktorky Stanislavy Jansové a Libušky Brychtové na celou soutěž.

Příběhy vás, našich čtenářů, nás opět nenechaly chladnými a rádi jsme je zveřejnili. Doufáme, že vás pobaví i dojmou stejně jako nás. A v závěru časopisu znovu tradičně přinášíme fotogalerii pejsků z útulků, kteří na svého nového pána zatím jen čekají.

Toto a mnoho dalšího zajímavého čtení najdete v čísle 3 časopisu Pes přítel člověka, které je právě v prodeji!

Koupit časopis