www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 3/2017

Březnové číslo Psa právě vychází aneb Starý pes v novém kožichu je tu!
Pes přítel člověka prošel změnou jak grafickou, tak tématickou a my věříme, že se vám bude líbit!
A co vás v novém čísle čeká? Téma měsíce zní Jako pes a kočka…, a věnuje se všemu kolem nich – pravidla spolužití, nemoci přenosné z koček na psy i na člověka, zkrátka vše, co je dobré vědět. A přinášíme vám také portrét bezsrstého plemene kočky Sphynx. 
Plemenem měsíce se pro nás stal japonský národní poklad – shiba inu, nejmenší původní špicovité plemeno oblíbené i u nás. Představíme vám ale i plemeno jiné – znáte ajlašského klee kaie?
Velkou část čísla věnujeme vašim dopisům a příběhům – určitě vás nenechá lhostejnými příběh nalezence Scoobyho – miláčka v plenkách, a mnoho dalších
Vracíme se k staronovému seriálu o mantrailingu, a začínáme poněkud smutně – mohli čeští psi pomoci při pátrání po zmizelé dívence Míše?
Veterina přináší druhou část velmi podstatného materiálu nazvaného Orientujeme se ve výsledcích krve – tentokrát je tématem bílý krevní obraz. Přinášíme také příběh štěněte postiženého tetanem, které, bohužel, na tuto nemoc zemřelo. Jedná se o onemocnění proti kterému lze očkovat a právě malá štěňata jsou nejrizikovější skupinou…

Začínáme s novou rubrikou zvanou Výchova – do ní budou patřit již pravidelné dotazy a dopovědi od Františky Šusty a další skvělé články o základní výchově, která vede k bezproblémovému spolužití se psem. Nyní zde najdete odpovědi na otázku, jak stříhat drápky bránícímu se psu, jak cestovat vlakem, autobusem a především jak reagovat na všemožné strachy psa.

Pokračují pravidelné seriály – agility přináší reportáž ze závodu Silesian Open a rozhovor s rozhodčím. Seriál Klasický výcvik – obrany L. Macha končí posledním dílem. Treibballpředstavuje další z mnoha her tohoto čím dál, tím více oblíbeného sportu, zvanou Jak odstrojit vánoční stromeček. V dogdancingu najdete fotonávod na slalom mezi nohama psovoda. Mushing přináší velké rozhovory s českými účastníky Mistrovství světa federace IFSS on-snow v Kanadě, které jsme stihli vyzpovídat před odjezdem. V rubrice Lovecký výcvikpojednáváme o tom, co je dobré vědět před účastí na loveckých zkouškách, a nesmí chybět velký obrazový report ze soutěže Šampion šampionů.

Nenechte si toto číslo ujít! Od pátku v prodeji!

Koupit časopis