www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 3/2019

Březnové číslo přichází do prodeje již v těchto dnech!

Jaro se pomalu blíží, a tak nejnovější číslo Psa začíná aktuálním tématem měsíce – „Jarním detoxem“, který můžeme dělat kdykoliv v průběhu roku. Proč? Potraviny, které pes (člověk) jí, vzduch, který dýchá, a voda, kterou pije, obsahují také bohužel jednu společnou složku – TOXINY. Jak připravit doma takový detox? Co psu (i nám) může pomoci? Dozvíte se vše z velkého materiálu našeho spolupracovníka MVDr. M. Štourače.
Je chov s PP ještě chovem? Téma pro zamyšlení chovatelů a poradců chovu, kteří se nebojí pojmenovat věci pravými jmény. A my jim velmi děkujeme! 
Plemenem měsíce je pravý šlechtic s modrou krví – anglický buldok. Vzhledem zajímavý, atraktivní, s bohatou minulostí a se skutečným gentlemanským chováním. Jeho chov je však ve všech směrech náročný, proto jsme mu věnovali více prostoru než obvykle. Veterinární témata odhalují problémy brachycefalických plemen – dýchání, oční problémy a dystokii (těžký porod). Podíváme se též na problémy se zuby. Přinášíme také rozhovor s poradcem chovu, představíme vám majitele buldoků a buldočí fenu, která cvičí obrany a agility. 
Seriál První pomoc se věnuje aktuálnímu tématu – otravě nemrznoucí směsí.
V rubrice Výživa představíme smečku malých kníračů, kterým vyhovují různé způsoby krmení, v článku „Jednomu granule nesedí, zbytku smečky ano“.
Můžeme psa odměnit i jinak než pamlskem? Ano! Těch možností jsou kolem nás denně desítky, nevěříte? Jak na to, dočtete se v rubrice Výchova psa.
Pokračují seriály: pravidelný fotonávod dogdancingových triků vám ukáže cvik otáčení hlavy a kývání, který jsme nazvali „Sever a jih“. V rubrice Canicross vám představíme mushera Honzu Bielika, který se bude aktivně podílet na přípravě MS belgických ovčáků FMBB 2019 v Písku. Přinášíme také velký komplexní materiál o nejstarším psím sportu na světě – coursingu. Začínáme s velkým seriálem o dogfrisbee a v rubrice o agility se podíváme na vedení psa se střídáním pravé a levé ruky. Novinkou jsou dva parkury s popisem vedení od Elišky Kaletové.  Prostor věnujeme také dvěma rozhovorům o dvou ještě ne zcela známých a rozšířených sportů u nás – mondioringu dog pulleru
Ohlédneme se také za první výstavou v letošním roce – Šampionem šampionů za rok 2018.
Chystáte se na dovolenou? Máme pro vás tip – slunné vrcholky nejkrásnějších koutů švýcarských Alp.
Lou, Dan, Endy… i to jsou pejsci z hodonínského útulku a čekají možná právě na vás.

Číslo 3 Pes přítel člověka najdete na stáncích již v pátek 22. února. Nenechte si jej ujít!

Koupit časopis