www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 4/2014

Unikátní dubnové číslo „Pes přítel člověka“ je tady!

Jaro je tady! Teplejší počasí láká do přírody nás i naše čtyřnohé přátele, proto dubnové číslo „Pes přítel člověka“ nijak nezaostává a věnuje se jarním tématům. Na procházkách přírodou číhá nebezpečí v podobě celé plejády parazitů, kteří dovedou vašeho chlupáče nepěkně potrápit. Pokud se chcete dozvědět, jak proti nim úspěšně bojovat, číslo 4 PPČ je tu právě pro vás! A proč unikátní? Představíme vám dlouhosrstou kolii naprosto ojedinělým způsobem!

Plemenem na tento měsíc je skotský ovčák – dlouhosrstá kolie. Jak šel čas s kolií, se dočtete v článcích z historických knih Václava Fuchse (1903!), Josefa Podhorského a Josefa Odvárka, a taky z pohlednic pocházejících z různých období minulého století. Dosud jinde nepublikované fotografie vás mnohdy zarazí moderním typem psa. Názory staré i přes to let na toto plemeno i přesto nutní k zamyšlení či souhlasu… Ostatně posuďte sami. Představíme vám různé barevné variety dlouhosrsté kolie, v anketě chovatelů se dozvíte, jak se s kolií cvičí klasický výcvik, agility, pasení nebo obedience a dočtete se o správné technice vystavování tohoto elegantního plemene.Největším veterinárním tématem 
na tento měsíc je nanejvýš aktuální – klíšťata a jiné parazity. Představíme vám, které nemoci přenášejí klíšťata na psy, možnosti prevence, a anketa chovatelů prozradí ověřené možnosti boje proti vnějším i vnitřním parazitům. Veterina se věnuje i březí feně, porodu a poporodnímu období jak pohledem veterináře, tak anketou chovatelů na toto téma. Najdete zde i příběh border kolie Lízinky o jejím dramatickém porodu se šťastným koncem.

Téma měsíce „Soužití psů a jiných zvířat“ přináší mnoho veselých, ale i poučných příběhů, které jste nám poslali vy, naši čtenáři, na základě vyhlášené fotosoutěže. Dozvíte se, jak žijí psi spolu s kočkou, králíkem a jinými domácími mazlíčky.

V rubrice Chov představíme známého fotografa Františka Dostála v rozhovoru Stanislavy Jansové „Jak se fotí psí příběh“. Černobílá nostalgie a hlavně příběh psů na fotografii vás jistě potěší! Chovatelka Michela Holá vzpomíná na rodinnou tradici chovu papilonů, seznámíte se s boloňským psíkem z pohledu úpravy srsti, rubrika Okénko do světa chovatelských klubů představí Klub chovatelů jezevčíků a podmínky chovnosti pro toto plemeno a v Rozhovoru s chovatelkou se dočtete o plemeni belgický ovčák – laekenois.

Pokračují pravidelné rubriky: v Poradně se věnujeme problémům při krytí a Fyzioterapie poradí, jak dostat fenu po porodu zpět do kondice. Reportáž bude tentokrát o zimním výcvikovém soustředění záchranářských psů pod Sněžkou a pozveme vás na chystané Mistrovství světa stopařů v německém Oberdolu, kde vám zároveň představíme dva české závodníky. 

Rubrika Canicross přináší rozhovor s mladým úspěšným závodníkem. V agility se dozvíte, jak poznat toho správného výcvikáře pro tento sport, najdete reportáž z lednového coursingového závodu, seriál o dogfrisbee se věnuje pravidlům házení rolleru a dozvíte se, co vám může dát flyball.

Klasický výcvik přináší tradičně deníček fenky malinoise Kačenky, který pokračuje jejím osmým měsícem, a v seriálu o zkouškách představíme zkoušku základního minima.

Výcvik malých plemen prozradí, jak je to s jezevčíkovou tvrdohlavostí, rubrika o pasení představí australského ovčáka při práci se stádem a mantrailing přináší skutečné příběhy z praktického nasazení týmů na hledání pohřešovaných osob.

Představíme dvě nejslavnější výstavy na světě. V únoru se konala slavná americká Westminster a v březnu jedna z největších výstav – britský Crufts, ze kterých přinášíme fotografie vítězů.

Příběhy vás, našich čtenářů, vypráví převážně o spolužití s italskými chrtíky. Závěr časopisu tradičně představí jeden ze psích útulků, ve kterém nejen štěňátka čekají na svoji vysněnou rodinu.

Toto a mnoho dalšího zajímavého čtení najdete v čísle 4 časopisu Pes přítel člověka, které je právě v prodeji!

Koupit časopis