www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 4/2017

Nové, vymazlené číslo časopisu Pes přítel člověka je tady!

Na co všechno se můžete těšit?
Přinášíme vám nové příběhy a seriály, „stará“ témata s vašimi názory a fotografiemi sladěnými v nové grafice. Zkrátka mnoho informací i emocí ze světa zvaného PEJSKAŘINA.


Tématem měsíce je Imunita psů – co vše na ní má vliv a jak ji lze u psa podpořit?  Pro velký ohlas volně pokračujeme v tématu z minulého čísla, kterým bylo spolužití psů a koček – přinášíme vaše reakce a představíme další vzácné kočičí plemeno Lykoi.

Rubrika Výživa psů se v naprosto unikátním a velmi obsáhlém tématu věnuje jediné, avšak z hlediska výživy vynikající potravině – vejci. (Odpověď na oblíbený dotaz, jak a zda vůbec dávat psu skořápku, tam samozřejmě najdete také :))  
Jinde se dočtete co je to trimování a poradíme vám, jak na něj.

Plemenem měsíce je král teriérů – erdelteriér, impozantní krasavec, všestranný na práci a ideální rodinný parťák. Přinášíme velký portrét plemene plný krásných fotografií a rozhovory s úspěšnými výcvikáři.

Jak se orientovat ve výsledcích vyšetření krve našeho psa?
 O tom už hovoří další díl v rubrice Veterina. Představíme vám i příběh chodské fenky ochrnuté na všechny končetiny.A možná je spíše příběhem její paničky, které se nevzdala…

Seriál o agility pokračuje nácvikem náběhů do slalomu – Kde děláme chyby a jak je napravit? A najdete zde i příběh jednoho týmu. 

Jaro je tady a tak spousta z nás zálibně ohlíží pole a louky s představou našlápnuté stopy, kterou náš psí parťák samozřejmě perfektně vystřihne 🙂 A proto v tomto čísle začínáme také s novým seriálem o stopování a pokračujeme s našimi novými seriály, v nichž ústřední roli hraje psí čenich  – noseworkem a mantrailingem

V klasickém výcviku vám ukážeme, že cvičit se dá i s německou dogou. V rubrice o dogdancingu najdete názorný fotonávod, jak naučit psa obíhání kužele. V treibballu se naučíte další nové hry s míčem a dogtrekkingová reportáž „Jak jsme přežili Zimní sen“ určitě stojí za přečtení. A ještě jednu reportáž si rozhodně nenechte ujít – je z mistrovství, které opravdu prověří fyzické i psychické síly jak psa, tak člověka – je to reportáž z mistrovství světa  IFSS on snow 2017 v Haliburton forest v kanadské provincii Ontario.

V rubrice výstavy pokračujeme dalším dílem o junior handlingu, představíme vám vítěze TOP DOG  2016 a dočtete se zajímavosti o letošním ročníku legendární Westminsterské výstavy v USA.

Na poslední straně na vás čeká veselé Počteníčko.

Nenechte si nové číslo ujít! V prodeji od pátku!

Koupit časopis