www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 4/2018

Dubnové číslo Psa je tady!

Množírny, množírny… Téma, které se pořád omílá v médiích i na sociálních sítích. Přinášíme nejděsivější případ množírny v ČR v Kamenici nad Lipou a osud 212 malých psů, a kromě toho se podíváme i na jinou množírnu – chovatelskou stanici s PP. Ano, i takové žel existují… Na toto děsivé téma navazuje článek velmi související Proč je tak důležitý chovatel? Jak vybírat a jak rozeznat kvalitního a poctivého chovatele od těch nepoctivých? Co přináší chovatel do života našeho štěněte?

Příběh bojovníka Arese určitě nenechá nikoho chladným. Možná se i zamyslíme nad otázkami, zda má smysl investovat prostředky a čas do nemocného psa, co nám může přinést a co my jemu…

Plemenem měsíce je venkovský šlechtic z Francie – beauceron, král francouzských ovčáků. Impozantní, ale na straně druhé nenápadný, multifunkční a přitom pohodář – i takový je beauceron. Nejen k němu patří paspárek. Nevíte, co to je? Pro vás je článek o paspárcích a pátém prstu, který je prstem prvním….
Podíváme se na rozdíly mezi holandským a pikardským ovčákem, představíme vám neznámé plemeno huntaway z Nového Zélandu, svůj prostor dostane i bearded kolie v článku o úpravě srsti, a v rubrice Výchova psa si představíme středoasijského pasteveckého psa.

Máme tu psy s PP, ale borderky to nejsou – tvrdí Roman Holeček. Podíváme se nejen na chov border kolií z pohledu jednoho z nejúspěšnějších závodníků a trenérů psů v pasení.
V rubrice o výživě se věnujeme obilovinám z komplexního pohledu – jak se v nich vyznat, které jsou prospěšné a kterým bychom se měli obloukem vyhýbat? 

Začíná jaro a s ním zákonitě přicházejí parazité. Jak se zbavit blech? Co dělat, když máme zablešený celý byt? Je pravda, že blecha psí na člověka nejde? Pokračujeme seriálem Orientujeme se ve výsledcích vyšetření krve a přiblížíme, si, co znamenají hodnoty fosforu

Pokračuje fotoseriál výcviku štěněte v agility – hned na 5 stránách se od Elišky Kaletové dozvíme, jak pokračuje nejen na parkúru se svým Damim, štěnětem border kolie, a co je to třeba pozice 2 on 2 off. V dogdancingu vás naučíme dva nové triky: „Kuk“ a „Packy na boty“. Mistr sportu Ladislav Mach odpoví na dotaz čtenáře, jak zvládnout psa, kterého více než výkon na cvičáku zajímá možná háravá fena. Představíme vám dalšího z našich figurantů Jaroslava Vyhnala v rozhovoru s názvem „Kousání pouze do kořisti bez projevu není to pravé“. Jaký byl život psovoda a jeho psa na státní hranici? Jak probíhal výběr psů, výcvik a jaké bylo vlastně jejich poslání? Na to zavzpomíná František Hrach.

Ve stopování začínáme s ubíráním pamlsků, v mantrailingu se zaměříme na rušivé vlivy, v noseworku si budeme dávat pozor na falešné značení a rubrika Lovecký výcvik představí speciální disciplínu – retrieving

Nejen pro mladé vystavovatele je určen obsáhlý díl v junior handlingu, kdy vás Libuška Brychtová naučí jak prezentovat svého psa ve  výstavním postoji na stole.

Pro pobavení je tu povídka Papírový kapesníček – víte, že může sloužit i jako pochoutka?
Útulky v Dětmarovicích a v Havířově nabízejí několik psích úžasňáků hledajících nový domov. Možná čekají právě na vás…

Číslo 4 Pes přítel člověka je právě v prodeji, nenechte si ho ujít!

Koupit časopis