www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 5/2017

Květnové číslo s osmi stranami navíc přichází do prodeje!

Jaké je naše téma pro květen?
 Věnujeme se jednomu z nejpalčivějších problémů dneška, a tím je příliš mnoho psů bez domova, opuštěných, týraných, a to nejen fyzicky, ale i samotným chovem. Tento smutný fakt by nás neměl nechat lhostejnými, proto naše články opět říkají jedno jediné: nemnožte, adoptujte! Přinášíme reportáž o chovatelce čistokrevných kolií a šeltií, která zachraňuje týrané psy, podíváme se, jak pracuje sdružení Chrti v nouzi, a také na to, jak nesmírně trpí pejsci z množíren.

Plemenem měsíce je jedno z nejkrásnějších společenských plemen – jorkšírský teriér, který na svoji krásu bohužel doplácí právě nekontrolovatelným množením. V portrétu plemene se dočtete o jeho původu, historii, nárocích na chov a také to, jak je to doopravdy s jeho barevnými variantami. 

Představíme vám i méně známé plemeno nivernaiského grifona.

V rubrice Výživa psa opět pokračujeme seriálem o BARFu, tentokrát rozhovorem s majiteli dvou anglických buldoků a pozor – s komentářem odborníka, chovatele a veterináře v jedné osobě. 

Rubrika Veterina přináší v tomto čísle více zajímavých témat než obvykle. Pokračujeme dalším dílem zvaným Orientujeme se ve výsledcích biochemického vyšetření krve, můžete si přečíst, co všechno obnáší výroba vozíků pro ochrnuté psy, další rozsáhlý materiál hovoří o luxaci čéšky, najdete i příběh třínohé jorkšírky, a jelikož začíná jaro, nemůžeme opomenout ani věčný a obtěžující problém zvaný klíšťata.

Čekají vás další díly všech oblíbených seriálů: agility v bytě – ano, či ne?, a naučíme vás, jak šetřit čas na parkúru pomocí těsného točení.
V návodném seriálu krok po kroku můžeme naučit psa novou hru – vlézt na povel do krabice. Objevíte s námi nový sport zvaný dog puller!

Klasickém výcviku na vás čekají první dvě výběrové soutěže na MR IPO očima úspěšných závodníků a tradiční soutěž O pohár Bible kralické. V seriálu o nácviku stopování vám autorka, úspěšná závodnice, velmi podrobně vysvětlí, jak a proč začít s pachovým čtvercem. 
Mladý bloodhound Chooco vás bude provázet celým novým seriálem o mantrailingu – co všechno se naučil za poslední měsíc? A jak zní prvních deset pravidel (nejen) mantrailingu?

Víte, co je imprinting? To se dozvíte v dalším díle o noseworku, stejně i jak naučit psa označit první vzorky. Lovecký výcvik přináší reportáž z prvních loveckých testů pro plemeno Nova Scotia duck tolling retrívr se zamyšlením nad povahou a pracovním využitím těchto velmi všestranných psů. 
Začínáme také seriálem o pasení, ale pozor – nikoli jen pro zájemce o pasení, ale i pro ty, kteří naopak chtějí svého psa odnaučit nežádoucího a nebezpečného „pasení“ aut, kol atd. v běžném životě! Proč to vlastně váš pes dělá? 

V rubrice Výstavy – najdete další díl seriálu o junior handlingu. Dozvíte se, jak dopadli naši vystavovatelé na Crufts, najdete fotografie nejlepších samojedů z evropské speciální výstavy a podíváte se opět do Ameriky na prestižní výstavu Westminster 2017

Květnové číslo je opět napěchované nejnovějšími informacemi o pejskařině! V prodeji od pátku s 8 stranami navíc!

Koupit časopis