www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 5/2018

Květnové číslo Psa je tady!

S číslem 5 našeho časopisu Pes přítel člověka přichází další velká porce aktuálních informací ze světa kynologie – nenechte si ho ujít! 
Chovatelská etika dnes – to je nové velké téma, které v našem časopise otvíráme aktuálně právě teď. Oslovili jsme dlouholeté chovatele různých plemen a zeptali se na mnohé palčivé otázky, které dnes sužují zejména začínající, ale i stávající kynology. V první části najdete odpovědi od mluvčí ČMKU Vladimíry Tiché, předsedy Cocker Clubu Petra Studeníka, předsedkyně Klubu chovatelů foxteriérů Ivety Novákové a poradkyně chovu Klubu border kolií Moniky Švarcové. A příště vám představíme odpovědi dalších statečných!

Plemenem měsíce je naše nejmenší národní, byť stále neuznané, plemeno pražský krysařík. S krysaříkem srovnáme dvě podobná plemena – trpasličího pinče a ruského toye.
Naše velké (a závažné) téma měsíce zní Toy, tedy hračka – opravdu? Jaké jsou největší rizika a problémy chovu velmi malých psů? Je v chovu žádoucí miniaturizace a neustálé zmenšování již existujících toy plemen? Na to odpoví MVDr. M. Štourač a několik chovatelů miniaturních plemen. Čeká na vás i vtipná povídka Dobrodružství krysaříka Chassana z Města lesů a dočtete se, jak upravit hovawarta. V rubrice Výchova vyzpovídáme majitelku hned několika plemen – americké akity, basenži, moskevského strážného psa a pyrenejského mastina.

Není obilí jako obilí aneb přílohy pro BARF – tak zní pokračování článku o výživě věnováno obilninám a sacharidovým přílohám.
Seriál v rubrice Veterina – Orientujeme se ve výsledcích biochemického vyšetření krve pokračuje prvkem vápník – kalcium (Ca). A jelikož je jaro v plném proudu, nemůžeme opomenout věčné téma o věčném boji s klíšťaty.
Vyzpovídáme dalšího našeho úspěšného figuranta Jardu Josefíka a na vaše dotazy dnes odpovídá opět mistr sportu Ladislav Mach.

Pokračují naše vámi oblíbené seriály. 
agility se detailně podíváme na houpačku, ve stopování si opět procvičíme fázi ubírání pamlsků ve stopách, v dogdancingu se naučíme dva nové triky zvané Káča a Obejmutí, v mantrailingu se zamyslíme nad smyslem, či nesmyslem zkoušek, v noseworku si připomeneme novinky ve zkušebním řádu a v junior handlingu se naučíme ukazovat zuby. 
Představíme si nový sport – dog puller, ukážeme si, jak se dělá treibball v zahraničí a na dogtrekking se vypravíme se Sarloosovým vlčákem.
Nesmíme zapomenout ani na výstavu Crufts – velkolepou show očima našich úspěšných vystavovatelů a opuštění pejsci v péči spolku Pes nejvěrnější přítel čekají možná právě na vás.

Nejdéle vycházející kynologický časopis Pes přítel člověka vás jistě nezklame. Číslo 5 je v prodeji od pátku 20. dubna.

Koupit časopis