www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 6/2017

Pes přítel člověka číslo 6 na vás čeká od pátku na stáncích!

A opět na vás čeká spousta nových informací o psech, pejscích a pejskařích. 
K tématu měsíce nás inspirovalo krásné počasí, ke kterému neodmyslitelně patří výlety do přírody. Kolo, koloběžka, přívěsný vozík… a naše rady, které se vám můžou na cestách hodit.
Australský ovčák je plemeno, které si zaslouží pozornost veřejnosti. Ve velkém portrétu se dozvíte, zda je tento líbivý pes vhodný i pro vás. Rozhovory s chovateli vám podrobně ozřejmí jeho povahu a využití. Představíme vám i příbuzné plemeno miniaturní americký ovčák, který je už i u nás, a opět vás zasvětíme do tajů genu merle, jenž se vyskytuje nejen u ausíka, ale u mnoha dalších plemen.

Výživa psa – opět se vracíme k tomuto tématu a přinášíme zkušenosti chovatelů různých plemen, tentokráte s krmením syrovou stravou.
Veterina přináší další díl nesmírně zajímavého seriálu Orientujeme se ve výsledcích vyšetření krve – proč se dělají jaterní testy a co všechno se můžeme z nich dozvědět? Kromě toho se dozvíte mnoho novinek o zubech psa.
Oblíbené návodné fotoseriály najdete v rubrikách Výchova psa – cvik Drž a pusť! a Dogdancing – Jede, jede mašinka
Ta nejdůležitější novinka zní: máme vicemistry světa! Naše reprezentace si tento titul přivezla z Mistrovství světa belgických ovčáků, konaného v německém Halle a my vám přinášíme rozhovor s nejúspěšnějším z našich závodníků (vítěze World Cup) Honzy Böhma a pohled tým lídra na posuzování rozhodčích. Další velkou sportovní novinkou je MS agility, které se bude konat u nás, a to ve dnech 5. – 8. října v Liberci. Přinášíme podrobnosti o akci a rozhovory s pozvanými rozhodčími. 
Stopování, nosework, a mantrailing mají jedno společné – využívají skvělý psí čich. Každý z těchto sportů má ale odlišnosti ve výcviku. V seriálu o stopování se dočtete o výhodách, ale i záludnostech nácviku v pachovém čtverci. Nosework je nový mladý sport pro psy všech plemen i věkových kategorií a seriál přináší podrobný návod, jak jej můžete naučit a provozovat i vašeho psa. Další díl o nácviku mantrailingu je deníčkem mladého bloodhounda Chooca.
Nezaostávají ani další rubriky – záchranářský výcvik podrobně popisuje soustředění českých záchranářů na cvičení v Estonsku, pasení vysvětluje, proč je schopnost pást vrozená, a s treibballem se podíváme do světa. Junior handling pokračuje dílem o tom, jakých pokroků tento sport v současnosti dosahuje.
Můžete se podívat na vítězné psy z MVP v Praze a klubových výstav šeltií a shiba inu. 
Poslední stránka už tradičně patří útulkáčům hledajícím domov. Pokud hledáte pejska, možná na vás čeká právě na Bouchalce.

Nenechte si nové číslo ujít! Od pátku na všech stáncích!

Koupit časopis