www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 6/2018

Červnové číslo Pes přítel člověka je již v prodeji!

Tématem měsíce je Dítě a pes – kdy je nejvhodnější doba na pořízení psa dítěti? Čím se řídit při výběru vhodného plemene (psa) pro juniora? Kdy si můžeme být jistí, že dítě psa zvládne? Jaká jsou pozitiva v soužití dětí a psů? Odpovědi a malý test pro rodiče najdete v článcích MVDr. M. Štourače a S. Čermákové.

Přinášíme druhou část odpovědí chovatelů na otázky kolem chovatelské etiky. Dalšími odvážlivci jsou Ing. Michaela Přibáňová (jezevčík), Eva Žampachová (flat coated retrívr) a Michaela Šimána (americký bezsrstý teriér).

Plemenem na tento měsíc je bobtail – staroanglický ovčák, usměvavý bílo-šedý medvěd, jenž se stal vzorem pro večerníček o Maxipsu Fíkovi. Přinášíme velký portrét, rozhovory s chovateli, fotoreportáž z klubové výstavy a srovnání s podobnými plemeny – bearded kolií a polským ovčákem nížinným. Představíme další plemena – maltézského a havanského psíka – z pohledu praktické úpravy srsti.

Nejdůležitější živinou je voda!
 – tak zní velké veterinární téma – jak poznat, kdy je pes dehydratovaný, jak ovlivňuje pitný režim výkon psa a věděli jste například, že „požití zředěného roztoku glycerolu je bezpečným a účinným způsobem, jak indukovat mírný stav hyperhydratace u psa“? Seriál Orientujeme se ve výsledcích vyšetření krve se zaměří na další důležitý prvek – draslík, podíváme se na zdraví zubů a dutiny ústní z hlediska výživy a naučíme se, jak ukázat zuby psa snadno a šetrně. V příběhu starší fenky ohaře naší čtenářky se dozvíte, co všechno obnáší utržený křížový vaz.

Klasický výcvik se vrací rozhovory k prestižnímu mistrovství světa belgických ovčáků ve Slovinsku, odkud naši reprezentanti přinesli spoustu cenných umístění v IPO, agility, obedience i canicrossu. Přinášíme zajímavé rozhovory s reprezentanty IPO Danielem Palečkem, Petrem Foltynem, Pavem Hrobařem, Tomášem Loudou a team leaderem Pavlem Vinšem. Svá mistrovství měla i další plemena, podíváme se na hovawarty a holandské ovčáky. Seriál o agility přináší sekvence pro začátečníky a pokročilé a blíže představí překážky kruh, zeď a skok daleký. Mantrailing pokračuje teorií pachů, stopování různými druhy terénů a junior handling figurou „L“. Klubovou výstavu Pannonia klubu představíme pohledem maďarského rozhodčího a na klubovou výstavu plemene měsíce – bobtaila – jsme se zajeli podívat osobně. 
Seriály o dogdancingu a noseworku nám bohužel s prostorových důvodů nevešly do čísla, za což se moc omlouváme. Slíbená pokračování najdete v příštím čísle.

Nenechte si číslo 6 ujít. Přináší zajímavé čtení pro blízké teplé dny. V prodeji už tento pátek!

Koupit časopis