www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 7/2012

Červencové číslo našeho časopisu je věnované nejen mopsíkům. 

Portrét plemene – Mops
Každý je originál (rozhovor o mopsech s úspěšným vystavovatelem P. Panýrkem), Jak se žije s italským chrtíkem?

Do živého – Dojde ke změnám v chovu psů a ozdravění čistokrevné psí populace? Touto otázkou se zabývá článek Jany Mertlíkové s názvem Oživení v chovu psů…

Veterinární téma – je tentokráte zaměřené na chrup našich čtyřnohých miláčků. Co byste o chrupu svého čtyřnohého miláčka měli vědět, se dozvíte v článku MVDr. K. Svobodové – K hollywoodskému úsměvu! Plnochrupost, skusy i další dentální „maličkosti“ o tom všem Pavlína Vazdová v článku Zub za zub. A co na to majitelé čtyřnohých miláčků, se dočtete v naší anketě. Od psích zoubků vás odkloní článek – Žloutenka okem veterinářem a příběh Jak jsme měli žloutenku.

Chov – Krmeníčko, krmení…
Na dovolenou bez psa, co teď…
Léto, slunce – dovolená (jak cestovat po vlastech českých i do zahraničí se psem v parných dnech se dočtete v článku Ivety Panýrkové).
Věty, za něž by se mělo střílet! – Humorný a pravdivý obraz nás mnoha – ostatně – kolikrát jste o svém psu řekli například větu – On nic nedělá.. vy?  
Jak upravit šampiona? Návodné  a praktické rady i „vychytávky“ při úpravě nejen briarda od Ing. Nadi Střálkové.
Duhový most – život píše i velmi smutné příběhy, tohle je jeden z nich. Smrt fenky irského vlkodava krátce po porodu a péče o její sirotky vás bezesporu dojme .

Rozhovory – Sen z obrázku (s Yvonou Galgaňákovou o grónských psech), Dogdancing a já – to nepůjde (s rozhodčím L. Jonášem), Stačí jen chtít ( s mistrem sportu Martinem Pejšou).

Reportáže – Počet závodníků klesá (mistrovství MSKS poprvé jednodenní), Rotvajleři v Katalánsku (336 rotvajlerů na IFR World Show), Slovo patří rozhodčím (rozhovor D. Maškové se třemi rozhodčími právě z IFR World Show), Byl horký letní den (fotoreportáž z třetí výběrové soutěže mládeže v Letohradu), Hill’s cup potřetí (netřeba představovat tento třetí díl), Krakonošův dogtrekking, Mistrovství plné překvapení (reportáž z mistrovství dobrmanů v Budapešti.

Pozvánky na akce – minirozhovory Ivety Panýrkové, které vás seznámí a pozve na dvě úžasné akce.
Pojďte s námi za ovčáky (o připravované Klubové výstavě německých ovčáků v Poličce), Dogtrekkingem na pomoc dobré věci (o dogtrekkingu, jehož výtěžek jde na charitativní účely).

Výstavy – Světová výstava psů 2012, Salzburg očima vystavovatele, Úspěchy českých majitelů, Lovecké poklady (jak vystavit VI. skupinu FCI v podání ing. L. Brychtové), FedCup (nejdůležitější výstava roku novofundlandských psů), S českými hovawarty se počítá, Víkend pro ridgebacky, Dvakrát s dobrmany.

A samozřejmě reportáže, seriály, vaše příběhy, reakce a mnoho dalšího zajímavého čtení!

Koupit časopis