www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 7/2014

Nové číslo PPČ nejen o „Panu vlkovi“ již v prodeji!


Polovina roku je za námi a blíží se prázdniny. Nové číslo PPČ se věnuje dovolené se psem – zde najdete rady a tipy, jak si dovolenou pořádně užít, a také zkušenosti našich čtenářů při vycestování do zahraničí. Čeká vás obsáhlé čtení o plemeni měsíce – československém vlčákovi, jeho historii, chovu a uplatnění. Najdete zde další díly oblíbených seriálů a mnoho jiných zajímavých témat, které vás můžou inspirovat k letním zábavám se psy. Ostatně přesvědčte se sami!

Téma měsíce

Zdravotní karta psa / MVDr. M. Grym – Je zdravotní karta majetkem majitele psa či nikoli? A další zajímavé informace…
Cestování se psem – Pes a voda – rady, tipy, s jakými plemeny do zahraničí atd. 
Rizika koupání v přírodě  – mnoho otázek a odpovědí veterinárního lékaře a chovatele, předejděte znalostí možným problémům….

Plemena

Československý vlčák / Ing. M. Soukupová
Jak vystavit československého vlčáka? / Ing. L. Brychtová
Znáte je? Vsadíme se, že mnohé „nové“ plemena – křížence s vlky ani neznáte…
Naplňte si kapsy masem / S. Jansová (S Ohnivákem z Molu Es složila třeba i zkoušku IPO 3 a úspěšně se zúčastnila musherského závodu, kde za tři dny „dali“ 200 kilometrů. Jak se žije Kamile Novákové s panem Vlkem, který miluje města, davy lidí, ohňostroje a podobné věci, lesy a pole mu nic neříkají.)
Rozdíl mezi nimi je velký / S. Jansová
Krásný pes s komplikovanou duší / S. Jansová (Se svým československým vlčákem Alanem ze Smaragdových vodopádů složila Helena Hubáčková zkoušky BH, SchH1, ZOP, ZPU1, ZPU2, ZM, ZVV1, ZVV2, ZPS1 a IPO 1. A v současné době jí dělají společnost hned čtyři představitelé tohoto plemene. Proč si vlastně vybrala československého vlčáka?)
Vlkošedá záchranářka / M. Steinerová (O našem národním plemeni, československém vlčákovi, a o jeho prý nezvladatelném temperamentu a těžké cvičitelnosti koluje mnoho zkazek. Do boje proti těmto předsudkům se pustila i Daniela Adámková, která se se svojí fenou Cenzií z Hvozdecké Kotliny začala věnovat jedné z nejobtížnějších disciplín kynologického světa – záchranářskému výcviku.)
Vlčí posila v horské službě / M. Steinerová (Českoslovenští vlčáci mají šanci najít uplatnění v mnoha odvětvích kynologie, záleží jen na jejich majitelích, kterou cestou své psy chtějí vést. Pro jednu z nejtěžších cest se rozhodl Aleš Bittner se svým psem Yahoo z Molu Es, se kterým se nejen aktivně věnuje záchranařine, ale složil i velice náročný atest horské služby.)

Právní poradna

Kontrola vrhu – ano, či ne? / JUDr. R. Menšíková

Chov

Třetí až dvacátý den v životě štěněte
Střapatý klaun z maďarských pastvin / K. Hrachovcová   (Úprava srsti pumiho)
Koukněte se jim do očí aneb třicet let života s pekingským palácovým psíkem / H. Kolská
Psi a stres a jak na něj / F. Šusta – Naprosto zásadní materiál o práci a životě se psem

Reportáž

Psí oči z Anglie vyprávějí / V. Paldusová
Rotvajleři z pohledu výkonu i krásy / D. Mašková (Mistrovství republiky (sobota 17. 5. 2014) a Speciální výstavy (neděle 18. 5. 2014))
Máme mistra světa ve výkonu dobrmanů! / D. Cahová
Třetí ročník Beskydského stopařského speciálu / Bc. J. Lasík
Memoriál v dešti / E. Jurečková
   
Mantrailing

Je to beh na dlhé trate / Ing. L. Satora 

Agility

II. kolo kvalifikačních závodů agility do reprezentace ČR / Bc. A. Slezáková
Čím a jak odměňovat – pamlsky, nebo hračkami? / Bc. A. Slezáková

Canicross

A běžíme dál! / P. Fochler

Coursing

Konkurenci si zvu sama / M. Steinerová (Coursing je u jedinců plemene rhodéský ridgeback velmi oblíbený. Mohou vás okouzlit svojí silou, vytrvalostí, velmi hlasitou náruživostí „lovících“ psů a hlavně svým odhodláním. Na každého nového konkurenta z řad ridgebacků se těší i Ivana Tichá, která má se svojí fenou Fantine Ann z Valdštejnských lip našlápnuto na velmi slušnou coursingovou kariéru.)

Dostihy

Malý elegán s velkým výkonem / M. Steinerová (Dlouhosrstí vipeti jsou u nás stále ještě relativní raritou, a ač nejsou oficiálně uznáni FCI, nic jim nebrání běhat ve výstavním kruhu i s větrem o závod na dostihové dráze. Dostihy ke svým koníčkům zařadila i Veronika Doleželová respektive její dlouhosrstý vipet Energizer Beami Šahrak. V roce 2013 si dokonce vyběhal titul Dostihový vítěz!)

Dogfrisbee

Oběhnutí – pomocná ruka pro hráče i psa / M. a Y. Androvy

Flyball

Se středním kníračem na flyballové dráze / J. Kropáčková (V dalším pokračování našeho seriálu hlavní roli sehraje plemeno, jehož zástupci se opět na české flyballové dráze neobjevují až tak často, ale dokážou dosáhnout velice hezkých výsledků a zaujmout publikum. Jde o střední knírače. Ač je to k nevíře, právě tito knírači byli mezi nemnoha vyvolenými, kteří společně se svými páníčky klestili flyballu v České republice cestu již bezmála před deseti lety.)

Klasický výcvik

Nepolevovat v pozornosti – heslo našich dní / L. Mach
Zkouška IPO1 / K. Hájková

Pejskař junior

Mám vysoké cíle / D. Kylíšková

Výcvik malých plemen

Papillon – chytrý pejsek s jemnou duší / M. Steinerová (Na cvičácích se můžeme setkat s různými plemeny, ale upřímně, komu by se při pomyšlení na cvičák vybavil malý francouzský aristokrat papillon? O tom, že tito psi opravdu nepatří jen do výstavního kruhu, vás možná přesvědčí Jana Zavadilová v následujícím rozhovoru. Ta se svojí fenkou papillona, Cadbury Lady Avillon alias Sunny skládá jednu zkoušku ze sportovní kynologie za druhou a dokonce se úspěšně věnuje záchranařině. )

Lovecký výcvik

Domácí výcvik poslušnosti a ovladatelnosti / A. Krčmářová, J. Smrž

Záchranářský výcvik

Jak vybrat správné štěně pro záchranařinu / Bc. F. Štrach

Útulek

Jimlínští útulkáčci čekají

Šťastný útulkáč

Víla Betynka, Valentýnek a všichni ostatní mí milovaní / M. Zapletalová

Výstavy

Lanškroun plný ridgebacků / I. Hofferková
Pyrenejský čtyřlístek na Klubové výstavě / M. Fictumová

Koupit časopis