www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 8/2017

Srpnové číslo Pes přítel člověka

Ať už cestujete křížem krážem za krásami naší republiky, objevujete krásy hor, užíváte si slunce u moře anebo se snažíte stihnout práci a děti, které mají tak dloooouuuuhé prázdniny a žádnou hlídací babičku – zkrátka v žádném případě si nenechte ujít nové číslo časopisu Pes přítel člověka! Připravili jsme pro vás vážně příjemné a přínosné čtení nejen na volné dny.

Letní téma měsíce nám poradí, jak psa správně schladit a nikoli přehřátého doslova uvařit hozením do vody… Naše rady a tipy v horkých dnech jistě oceníte. 
Pokračujeme tématem dnes nad jiné aktuálním, bohužel… Jste na vycházce nuceni bránit své psy před ataky cizích psů? Jak se bráníte bezohlednosti některých majitelů? Přinášíme vaše reakce na toto palčivé téma.

Španělský mastin je plemeno impozantní, obrovské, zároveň však laskavé a nesmírně inteligentní. V jeho portrétu se dozvíte všechny informace o původu i chovu u nás a přinášíme také rozhovor s prezidentem španělského klubu, v němž se dočtete, proč má plemeno v zemi svého původu vysoké uznání. 

S velkými plemeny souvisí i téma Výživa psa – vývoj a výživa psů velkých a obřích plemen. Obsáhlý a velmi návodný článek od MVDr. Milana Štourače – odborníka na výživu, ale i dlouholetého chovatele německých dog a rozhodčího exteriéru psů. Vězte, že není smutnější pohled než na mladé psy neschopné pohybu…

Víte, že existuje GPS pro psy? Jak fungují a jak můžou pomoct myslivcům nebo běžným uživatelům? Velmi zajímavého pomocníka nejen pro myslivce, ale všechny majitele akčních psů vám představíme velmi podrobně, a to i na příkladech z praxe. 

V rubrice Veterina pokračujeme krevním obrazem a zaměříme se na celkovou bílkovinu.

Máte problém dostat psa do klece? Náš fotonávod vám prozradí několik triků, jak na to, i s krátkým zamyšlením, proč a kdy může být klec přínosným pomocníkem. Ono „volání po svobodě“ typu: „svého psa do klece, kotce, kennelky nikdy nedám“ může totiž vést až ke stavům ohrožujícím zdraví psa…

Představíme vám naši reprezentaci na MS a EO v agility a také nový sport zvaný hoopers

MR IPO je za námi a opět bylo organizačně skvěle zvládnuté. Přinášíme vám dva rozhovory s Petrem Foltynem a Ladislavem Machem. Stejně tak je za námi velice úspěšný počin ČMKU – Junior Open, kde se prezentovalo mnoho mladých kynologů a my vám přinášíme rozhovory s dvěma děvčaty – jedna má křížence, druhá border kolii. Jak svého prvního psa zvládají, co je trápí i jak tento závod prožívaly? 

Pokračují seriály: v dalším díle o stopování budeme dělat malé krůčky kupředu, neb pachový čtverec jsme již zvládli. V noseworku pokračujeme v nácviku značení, v treibballu se dozvíme, proč gymball nesmí být magnet a přineseme vám reportáž i z prvních závodů u nás. V mantrailingu si řekneme něco o lidském podvědomí a v junior handlingu začínáme nacvičovat otočky. 
V rubrice Pasení přinášíme velký rozhovor s majitelkou australského honáckého psa s výmluvným názvem – Australák je vstupenkou do jiného světa.
Přinášíme také reportáže ze závodu obedience O Heřmanův pohár a z výstav švýcarských salašnických psů, saharských chrtů, italských chrtíků a dalmatinů.

Bohaté číslo 8 je plné informací a poutavého čtení! V prodeji od pátku!

Koupit časopis