www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 8/2019

Srpnové číslo Psa je v prodeji již teď!

Letadlo, meloun, kavkazský pastevecký pes, testosteron a Evropská výstava ve Welsu jsou hlavní témata nového čísla Pes přítel člověka, které již tento týden přichází do prodeje.

Chcete cestovat se psem letecky, ale netroufáte si? Myslíte si, že je to pro psa příliš velký stres? Máte obavy ze zařizování povolení pro přepravu psa letadlem? Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez stresu, na co je třeba myslet předem, jak psa naučit na přepravku a kdy si můžete psa vzít s sebou na palubu letadla. Pomůžou vám i zkušenosti našich čtenářů.

Má váš pes rád meloun? Máte obavy, zda je pro něho vhodný? Čtěte článek našeho odborníka na výživu MVDr. Milana Štourače.

Plemenem měsíce je kavkazský pastevecký pes, a nejen on – přinášíme ucelený pohled na pracovní plemena z hlediska jejich vývoje a současného využití – kurdského mastifa, uruguayského cimarrona a regionální podtypy kavkazského pasteveckého psa.

Máte štěně velkého nebo obřího plemene a nejpodstatnější je pro vás sledování jeho váhových a výškových přírůstků? Pozor, přehnaně rychlý růst může přinést řasu problémů. Jak má vypadat optimální růst a jak by měla vypadat kvalitní a vyvážená strava pro štěňata velkých plemen? Dozvíte se v článku „Moje štěně váží už 20 kilo!“

Testosteron je samčí pohlavní hormon. Jak funguje v těle psa a které tělesné funkce ovlivňuje? Tyto otázky již tradičně a opět velmi poutavou formou zodpoví MVDr. Milan Štourač. Dalším veterinárním tématem je slunce. Věděli jste, že většina savců musí mít každý den alespoň deset hodin plného slunečního světla, aby zůstala zdravá?

Připravujete se na první vrh a máte obavy, jak dopadne krytí, březost a samotný porod? Odlehčenou formou psaný článek MVDr. Zuzany Málkové vás jistě uklidní, vždyť příroda je mocná a vše správně zařídila. Zkuste se podívat na celou problematiku očima samotného psa…

Psí sportovec a jeho příprava z pohledu fyzioterapeuta – to je obsáhlý materiál a zároveň 1. díl seriálu o fyzioterapii, který by si měl přečíst každý majitel psího sportovce. Ochrnutím život nekončí. Přinášíme další příběh psa s handicapem – fenky ši-tzu Zuzanky, která je navzdory osudu šťastným pejskem.

Psi potřebují pravidla. Jaká, proč a jak snadné je začít – to vše najdete v článku se shodným názvem. Dalším materiálem v tomto tématu je článek Františka Hracha Vlčí zákony lze aplikovat na psy.

Přinášíme fotogalerii MR německých ovčáků a Mistrovství dětí a mládeže ČMKU.agility představíme letošní reprezentaci na MS a European Open. V seriálu o hoopers pokračujeme nácvikem překážky barel a v dogdancingu s nácvikem chůze na zadních. Vydáme se také na coursing se salukou. V dogfrisbee naučíme psa aportovat, podíváme se na mantrailing jako na sportovní disciplínu a možná vás překvapí, že canisterapii může vykonávat i mini bulteriér. Evropská výstava v rakouském Welsu byla pro mnoho českých vystavovatelů velmi úspěšná. Dočtete se o postřezích a zkušenostech těch, kteří nám napsali a poslali fotografie svých krásných psů.

Nenechte si číslo 8 ujít! V prodeji již v pátek 19. července!

Koupit časopis