www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 9/2017

Nové číslo Pes přítel člověka je tady!

Dopřejte si s ním pohodu při čtení zajímavostí a novinek z kynologického světa.

Téma měsíce zní: Jak si dobře vybrat štěně? Zkušená chovatelka, dlouholetá rozhodčí pro exteriér a mluvčí ČMKU Bc. Vladimíra Tichá vám objasní všechna úskalí při pořizování štěněte. Představíme vám také Domácí depozitum Psí záležitosti na záchranu opuštěných zvířat.

Genetika je mocná čarodějka – o tom ví své mnoho chovatelů, kterým se narodila nestandardně zbarvená štěňata, a my se jí věnujeme v rubrice o chovu, kde se mimo jiných témat dozvíte,jak dostat fenu po porodu zpět do pohybu, máme pro vás podrobný návod na péči a domácí úpravu srsti novofundlandského psa a příběh slepého naháče Johánka a adoptované feny chrta ze Španělska.

Plemenem měsíce je americký bezsrstý teriér – vzácné málopočetné plemeno, jehož obliba u nás rychle stoupá. O chovu, genetice, péči a aktivitách s tímto atraktivním přítelem se dočtete v portrétu plemene a příbězích jeho majitelů.

Veterina pokračuje rozborem vyšetření krve – víte, co je to C-reaktivní protein? A „když svaly vytvoří zmrzlý úsměv“, jde zřejmě o velice nebezpečný tetanus!

V agility má ČR radost z medailových žní z European Open Junior v Lucembursku. Přečtěte si rozhovory s členky stříbrného družstva a jejich team leaderem Eliškou Panáčovou.

Inspirace, rady, zkušenosti…

Triky pohledem čtenářky S. Smetánkové vám ukáží, jak sami můžete doma začít s dogdancingem. Výchova psa představuje praktický fotonávod, jak naučit psa pomocí hry na nasazení obojku. Víte, že v dogfrisbee existuje i kategorie „bonsai“ pro malá plemena? Představíme vám foxteriérku Greasy, která je velice úspěšná i mezi většími plemeny. Slyšeli jste o tom, proč se psi bojí bouřky? Co mají s bouří a blesky společné psí tlapky? Čtěte zajímavý článek od F. Hracha o nárazovém zvuku. U stopování pokračujeme v cyklických stopách a u noseworku si představíme nejčastější problémy a možnosti jejich odstranění. Mantrailing nám názorně ukáže, co nám pes říká svým tělem, v treibballu je nový prvek – obíhání barelů, pasení pokračuje dalším dílem z knihy Radka Loučky, v záchranařině naučíme psa ležet na surfu a podíváme se na výcvik vodní záchrany novofundlandských psů. Zabrousíme i na výstavu velškorgi a kelpií, a jaký trénink dělá mistra, se dočtete v pokračování seriálu o junior handlingu.

Bez nového Psa zkrátka nemůžete být! Kupte si ho na stánku už dnes!

Koupit časopis