www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 9/2019

Devítka je pro mnohé číslo přinášející štěstí a ta naše může zachránit i život!
Veterinární péče je velmi rychle se rozvíjející obor, jdoucí ruku v ruce s naším vnímáním psa coby člena rodiny. Stále častěji se setkáváme s prosbami týkajícími se hledání psích dárců krve. Co ale takový pes musí a má splňovat? Jak vypadá odběr krve, s jakou péčí o psa máme poté počítat? Nejen na tyto otázky najdete odpovědi v našem obsáhlém materiálu na téma psích dárců. Třeba právě krev odebraná vašemu psovi může zachránit jiný psí život! Třeba právě váš pes tuto pomoc bude jednou potřebovat…
Krve se nepřímo týká i náš další materiál – výzkum z Mendelovy univerzity v Brně: Jak snížit riziko kousnutí psa do obličeje člověka? Tedy aby krev netekla…
Portrét plemene jsme věnovali velšteriérovi a představíme vám i další méně známá plemena, jako je heideteriér, vestfálský teriér a shorty bull.
V rubrice výživa psa najdete naprosto unikátní a obsáhlý materiál na téma houby! A je to velmi zajímavé čtení. Materiály MVDr. Milana Štourače vždy ohromí škálou informací vycházejících z doložitelných zdrojů, novými pohledy i pokorou. Zkrátka je pro nás ctí spolupracovat právě s ním v oblasti veterinární péče a výživy. PR u nás v této oblasti, na rozdíl od jiných, prostě nehledejte! Od stejného autora najdete v čísle ještě poradnu na zvlášť bolestivé a v této době velmi aktuální téma – osiny. Zaujal nás i příběh hyperhydratace – nevíte, co si pod ním představit? Ano, i voda může vašemu psovi škodit a ohrozit ho na životě, vše v životě je totiž o míře. A některá plemena – v našem případě border kolie – musíte prostě hlídat i v jejich aktivitách zdánlivě pohodových.
Jak se žije se slepým psem? Co se může stát, pokud máte pažravého psa schopného sežrat i kameny? Co je mastocytom a jak může vypadat? To jsou naše vaše příběhy v čísle 9.
V rubrice výchova pokračujeme v tématu jak psa denně učit maličkostmi schopnosti soustředění a jak zaměstnat pejska doma, aby platilo – kdo si hraje, nezlobí.
Pro akčňáky tu máme jako vždy hoopers (Tah na branku), agility (reportáž z EOJ, rozhovor s Petrou Vydrovou a tradičně čtyři parkúry od Elišky), dogfrisbee (Pouštění disku a soustředěnější hra), treibball (reportáž a super nákresy her) a dogdancing (Otočky na dálku). Nejen pro psí sportovce je tu materiál z oblasti fyzioterapie (Psí sportovec a jeho příprava z pohledu fyzioterapeuta). A pastvou pro oči pak je reportáž z Mezinárodního mistrovství německých ovčáků, které se konalo v Roudnici nad Labem.
K loveckému plemeni patří téma lesa – a tak si představíme vhodné vybavení a knihy, které zaujmou nejen myslivce. Mimochodem víte, proč psi ztrácejí vlohy a zájem o zvěř? Jistě lze toto zamyšlení přenést i do sféry jakékoli původní činnosti a využitelnosti psů.
Nu a zajdeme si i na výstavu. Věřte, že tvrzení „Z vystavování musíte mít radost oba“ platí opět ve všech našich společných aktivitách se psím kamarádem.
A na závěr nechybí ani tradiční nabídka psů hledajících domov, protože adoptovat má prostě smysl!
Zkrátka Pes přítel člověka číslo 9 je nyní již na trhu a věřte, že každý si v něm najde to své ????

Koupit časopis