www.pespritelcloveka.cz

Pozor, pozor, na vědomost se dává…

Kolik by měl pes asi denně VYPÍT VODY? Ostříhat psa, či nestříhat? Jak pomoci psu, aby pro něj letní teplé počasí bylo prima a především ne zdraví a život ohrožující? A co je to onen HOT SPOT, tak často skloňovaný v souvislosti s létem a koupáním psů? I to jsou naše témata v aktuálním čísle Pes přítel člověka č. 8, které je právě nyní v prodeji!

A na co se ještě můžete těšit?

Třeba na odpovědi našich odborníků v PORADNĚ na tyto vaše otázky: 1. Pozná můj pes, že jsem těhotná? 2. Může se hárající fenka koupat? 3. Je možné naučit psa, kterému je 10 let, nové povely? 4.Mám půl roku starou border kolii a jsem z ní dost nešťastná, na vycházkách mi honí běžce, cyklisty a teď utekla i za autem. Vůbec nefunguje lákání na pamlsky, míček, jakmile uvidí něco v pohybu, trhne a je pryč… 5. Je mořská slaná voda pro psa nějak nebezpečná? 6. Začínáme s klikr tréninkem. Problém je v tom, že můj pes okamžitě pochopil, že klik = pamlsek. Sedí přede mnou a čeká na další, co s tím? 

Mohou jíst BRAMBORY i psi? Klasické tvrzení říká, že nikoliv, psi brambory jíst nesmí. Opak je ale pravda. Jsou tedy nějaké výhody, případně nějaké vedlejší účinky při krmení psů bramborami? I na tyto otázky najdete odpověď v článku od specialisty na výživu psů MVDr. Milana Štourače. A nechybí ani oblíbené recepty – tentokráte hned tři.

Jak být správným zájemcem o štěně? To je téma Ing. M. Přibáňové. Ta je autorkou i velmi (!) zajímavého a přínosného materiálu na téma Proč existují zkoušky v norování. Proč jej pro nás napsala? Třeba i proto, že po její informaci o konání těchto zkoušek jí došla zpráva začínající: Chcípněte myslivci! Jak norování probíhá, proč existuje a nejčastější mýty a pověry, i to je obsahem článku.

Znáte psa MOLOSSOS TIS EPIROU? Představíme vám jej rubrice NEZNÁMÁ plemena, prohlédneme si fota těch nejkrásnějších amerických stafordširských teriérů z klubové výstavy, kde jich bylo hned 97, a nakonec přijde pes jak sen, prý to nejlepší stvoření nebes – něžný DEERHOUND a jeho portrét plemene.

Konečně se rozběhly i pejskařské akce, a tak vám přinášíme první REPORTÁŽE. Kvalifikační závody v agility a v záchranařině a také závod v dogfrisbee. Zajímavé je i zamyšlení, zda má psí senior běhat agility, a samozřejmě nechybí parkúry pro vás.

Život ale není jen o příjemných prožitcích, přesto… Nikdy se nemáme vzdávat – to je poselství majitele psa s EPILEPSIÍ. A že je to někdy bolestná a dlouhá cesta.

Dovedete si představit, jak byste prakticky nevidomí žili naplno, a dokonce cvičili své i cizí psy? Příběh Zdenky Koldové začal takřka banálně – CUKROVKOU, a ve finále vám vyrazí dech a donutí vás k zamyšlení… Mimochodem víte, jak naučit psa označit vám blížící se hypoglykemický záchvat? I to se dočtete v příběhu neuvěřitelné ženy…

Co naučíme vás a vašeho psa? Čeká na vás ORIENTATION GAME – neděste cizích slovJ, překládání pacek a pokračování tipů a cviků, jak psa zabavit v klidovém režimu, od Petry Pekárkové.

Pokračuje vzpomínání – cituji vlastní popis autora – „padesátiletého blbečka, začátečníka, co sotva umí držet v ruce vodítko s čubou v nervech“, a který přesto složil ZV3, IPO3. Tentokráte na téma Jarda Vimr na závodech poráží školačky na ZZO a zapomíná zkušební řád. Na zkouškách se vám toho může stát J

Fotíš, fotím, fotíme, skvělý návodný seriál Anety Jungerové, se nyní zaměří na SVĚTLO coby základ fotografie.

Od každého kousek a pro každého něco J

Pokousal už šest lidí… aneb jak žijí českoslovenští vlčáci, které majitelé mnohdy nezvládli a kteří nyní čekají a hledají nové domovy?

ZOO PARK Vyškov má psy „rád“. Povídky, fotosoutěže, kalendárium či kvíz – i to je nové číslo Pes přítel člověka č. 8!

Koupit časopis