www.pespritelcloveka.cz

Slepý Stevie

Příběh slepého pejska – pohledem a vzpomínkami dočaskářky a také jeho vysněné rodiny, které jeho slepota nevadí!
„Na Stewarda nás na počátku prosince 2022 upozornila Martina Habichová z Jeseníku. Byl zavřený téměř tři roky v záchytných kotcích v Mikulovicích, kde běhal stále do osmičky. Měl tam vyběhanou trasu a dělal to nepřetržitě. Veterinární péče nulová. Stevie měl jedno očko vyteklé a byl hubený. Stevie měl odjet do dočasné péče do Plzně, kde už jeden pes byl. Bohužel na veterině se zjistilo, že ostatní psy nemusí.
Byl začátek ledna, mně zazvonil telefon a na displeji se objevila Dita Pullmannová („šéfová“ Dočasek De De). Poprosila mě, jestli bych nevzala slepého psa. Upřímně se mi do toho nechtělo. Jsem člověk akční, společenský a hlavně bez praxe, co se týče takového hendikepu. Po domluvě s přítelem jsme Stevieho vzali do bytu v Praze. Proběhla přestavba bytu, schůdky se daly k posteli a ke gauči, na topení se dala peřina nebo deka (když se praští, ať ho to tolik nebolí), koupily se zarážky.
Čokoládového pejska, který vypadá jako štěně, přivezla Radka Formanová, cvičitelka a zároveň zkušená dočaskářka, která mi v průběhu dočaskování s ním hodně pomohla.

Stevie po příchodu do bytu neustále chodil.
Chůze byla rychlá a bezmyšlenkovitá, snažili jsme se ho uklidnit, mluvili jsme na něj, zkoušeli jsme zvukové hračky, vzít ho na gauč. Bez úspěchu. Po několika hodinách jsme to nevydrželi a vzali ho na vodítko a navedli na gauč, kde vydržel ani ne půl hodiny. Tak jsme vyrazili ven. Štěkal na všechny a na všechno, vůbec nešel ztišit. No, říkala jsem si, první den. Bohužel situace se nelepšila ani po pár dnech, chodil pořád i v noci. Potřebu, co vykonal doma, roznesl, takže jsem se ho snažila venčit častěji. Já pracuji v kanceláři a přítel z domova, takže jsme náš odpočinek nějak „pytlíkovali“.

Asi po 15 dnech jsem volala Ditě, že tohle nedávám…“

Celý příběh najdete v Pes přítel člověka č. 5, které si můžete objednat nyní na www.casopisyprovas.cz (v Čr bez poštovnéhoJ) či v elektronické verzi na www.casopispresinternet.cz
Adoptovali, ujali jste si pesana s nějakým handikepem? Máte zkušenost se soužitím se slepým psem? Napište nám (redakce@pespritelcloveka.cz) – vaše příběhy – váš časopis.

Koupit časopis