www.pespritelcloveka.cz

Aktuální číslo

Nové číslo, nový rok, nové naděje a cesty?

Hladící, motivující, dávající naději… I takové je nové číslo Pes přítel člověka, č. 1.

Na Facebooku jsem objevila foto australského ovčáka, který se zakusuje do pozadí své paničky, a měla jsem jasno – jejich příběh chci znát, příběh hledání cesty k porozumění v každodenních situacích i na place agility paničky a její fenky AO reagující na mnoho věcí velmi, až s přemírou. Postřehy a rady od majitelky a dvou trenérek najdete v článku s názvem Život s australskou střelou Calou.

Australský ovčák je také hrdinou článku s názvem Smutný příběh Muffa aneb STRAŠNĚ MOC CHCI CVIČIT, ALE MOŽNÁ TĚ U TOHO KOUSNU. Další příběh z útulku od Vandy Říhové založený na fotografiích a radách… Na nějaký čas se s námi rozloučí border kolie Tečka, se kterou jsme došli až na start prvních závodů… Pomohl nám až obojek, to nám napsala majitelka psa, jehož štěkot se stal obrovským problémem pro rodinu i její okolí.

Jsme profese, od které klient často očekává, že předvede zázrak…, říká MVDr. Milan Štourač v našem rozhovoru vedeném na dálku a vlastně už po mnoho let. Tolik pokory, lásky a znalostí…

Výživa psa: 2023 je Rok zajíce nebo králíka. Jaký je rozdíl mezi králičím a zaječím masem? Znáte vitamin S? A co byliny proti stresu – adaptogeny? Vše nám představí ve svých článcích MVDr. Milan Štourač. Nechybí dva recepty: stříkané batátové kroužky a dýňové pracky.

Chov: Když jsem začala před 15 lety stříhat, žila jsem v naivní představě, jak se všichni o své chlupáče starají, ale realita je jiná… Připravili jsme pro vás i dva články na téma, co dělat, když najdete či ztratíte psa… Jak se žije s hluchým psem? A lze se s ním věnovat canisterapii? Příběh fenky belgického ovčáka až z daleké Kanady.

Představíme vám plemeno u nás prakticky neznámé – LANCASHIRSKÝ PATAŘ.

Canicross JE PECKA! To tvrdí Kamila Šrolerová. V dogdancingu si rozhovorem představíme historicky nejmladšího psovoda, který získal titul Champion of dogdancing–Anežku Ottovou. Obedience pokračuje cvikemvyslání DO ČTVERCE.

Ohlédnutí za uplynulým rokem na poli AGILITY…

Trochu se ztratilo spojení s realitou… V době covidové začaly vznikat FB výzvy a vycházet nové internetové hvězdy. Do popředí se také postupně dostávali designéři a rozhodčí… Následně se začal objevovat další extrém – nedodržování soutěžního řádu, používání vzdáleností delších, než je v FCI řádu přípustné. Velmi podnětný článek Martiny Magnoli Klimešové.

… a IGP

„Svět obran IGP se řítí do slepé uličky, ze které nebude návrat zpět Pavel Vinš a jeho skvělý výběr lidiček z IGP, kteří dokázali otevřeně pojmenovat „letošní bolesti“.

(Díky Marcu Oliverovi Radkemu, Berrymu Kleinhesselinkovi, Marku Černému, Petru Foltynovi, Lukáši Slowioczekovi, Jozefu Adamuščinovi, Igoru Lengvarskému.) Reportáž Pavla z CACITu Horní Bříza si rozhodně nenechte ujít, dozvíte se nejen výsledky, ale na fotografii spatříte i zajímavý módní doplněk Jirky Škubala v podobě nádherné, sytě rudé podprsenky, kterou hrdě celou sobotu nosil… Ano, samozřejmě šlo o sázku. A i o tom by pejskařina měla být – o kamarádství a legraci.

Své přání do nového roku pro vás napsali: Ing. Michaela Přibáňová, Jana Auehlová, MVDr. Milan Štourač, Eliška Kaletová, Karina Divišová a Aneta Obrusniková. A od Anety je článek JAK JSME SI SÁHLY NA DNO. I těžké úrazy mohou skončit dobře, ba až úspěchy na mistrovství světa v agility. A taky je to trochu vzkaz pro ty, co řeknou – no jo, ta má štěstí, podmínky, možnosti… NIKDY neznáme příběh druhého člověka.

Titulní stranu zdobí fotografie, kterou nám do naší soutěže poslala Michaela Silvestrová. A na záhlaví Facebooku a webu najdete další z došlých fotografií od Jiřího Půlpána.  Jak se vám líbí?

Nové číslo Pes přítel člověka, č. 1, (předplatitelé jej měli dostat i s nástěnným plánovacím kalendářem) si můžete objednat v el. verzi na www.casopispresinternet.cz a v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz. Tam můžete objednat i roční předplatné našeho časopisu coby dárek pro své blízké, kamarády (stále i s kalendářem zdarma), dárkový poukaz najdete i v novém čísle.

Koupit časopis