www.pespritelcloveka.cz

Víte, co je to aktivní TARGET?

Souhlasíte, že i malí psi dokáží velké věci?
Pokud je pes na target vysílán směrem od psovoda, vynakládá větší energii k tomu, na něj došlápnout, nazývám tento target jako aktivní. A právě aktivní target mohu uplatnit při vysílacích cvicích – , v obedience ať už do boxu OB3 pak na slepou vysílačku do kruhu (také součástí cviku čtverec), či při první části cviku směrový aport.
Co po psovi chci?
Pes je od psovoda vysílán dopředu, kde rovně od něj v libovolné vzdálenosti leží target. Při doběhu zastaví na targetu předníma nohama a otočí se směrem k psovodovi, aby s ním byl v ose.
Jaký target zvolit? Jak na jednotlivé kroky? S pomocníkem i bez něho…
To je téma Saši Křivohlavé v aktuálním čísle Pes přítel člověka, který oceníte nejen v obedience. A ze „světa OB“ na vás čekají ještě dva články – report s názvem Malá plemena válela na velkém závodě a především pak rozhovor s názvem I malí dokáží velké věci.
Michaela Houserová se svojí fenou jorkšírského teriéra Lily (Haiely JE-CU-B, 8 let) je členem české reprezentace v obedienci. Na svém kontě má Lily jako jediný jorkšír v ČR nejvyšší zkoušku OB3 a je i jediný jorkšír na světě s účastí na Mistrovství světa FCI v obedienci. Kromě toho se vrcholně věnují i agility, kde mají složenou nejvyšší zkoušku A3. Jak takového úspěchu dosáhly? Jaký vidí Michaela rozdíl v tréninku mezi velkým a malým psem?

I to najdete v Pes přítel člověka č. 2. To si můžete objednat v el. verzi na www.casopispresinternet.cz či v té tištěné na www.casopisyp

rovas.cz (bez platby za poštovné, zde najdete i předplatné). A POZOR! Stále platí naše akce k ročnímu předplatnému jakéhokoli z našich časopisů jeden nástěnný plánovací kalendář ZDARMA. Buď plný fotografií psů či pro děti s Méďou Pusíkem a stovkou samolepek.
Znáte psa malého vzrůstu, který dokázal / dokazuje velké věci? Napište nám o něm na redakce@pespritelcloveka.cz, rádi ho představíme našim čtenářům, v časopise o vás, pro vás – už 60 let.

Koupit časopis