www.pespritelcloveka.cz

Vybíráte správnou konzervu pro psa?

Dnešní doba je uspěchaná a příprava kvalitní psí stravy není úplně jednoduchá záležitost. Je tady ale snadné řešení v podobě psí konzervy nebo kapsičky. Konzerva pro psy je vlastně docela přesná obdoba lidské hotovky, jen s delší trvanlivostí a často i mnohem větším výběrem příchutí. Některé konzervy pro psy jsou vyrobeny třeba ze sobího masa. A nyní popravdě, kdo z nás ochutnal soba?

Je lepší konzerva pro psy nebo kapsička pro psy?

V obsahu není velký rozdíl. Je potřeba se dívat spíše na potřeby vašeho čtyřnohého kamaráda. Pokud máte jedno štěně jsou asi lepší kapsičky pro štěňata. Jsou menší a rychleji se po otevření spotřebují. Taková štěněcí psí smečka ale každý den spořádá spoustu šťavnatých kousků a výhodnější v tom okamžiku bude pořídit konzervy pro štěňata.

Speciální kapsičky pro psy Royal Canin zase vybírejte v případě, že máte psa s citlivým zažíváním, který nesnese granule nebo složení běžných psích konzerv.

Kvalitní konzervy pro psy

Co by měla obsahovat kvalitní konzerva pro psy? Určitě vysoký obsah masa. Pokud obsahuje další ingredience jako jsou vnitřnosti, vývar, zelenina a přídavky minerálů, je to dobré a čtyřnohý kamarád si určitě pochutná. Kvalitní masové konzervy pro psy neobsahují přidaný cukr, konzervanty, ochucovadla, umělá aromata a žádný nebo jen nepatrný podíl obilovin.

Jaké druhy masa obsahují masové konzervy?

Vysoký obsah bílkoviny, tedy masa, je důležitý. Jaké druhy masa výrobci ukrývají pod víčko konzervy? Hovězí a drůbeží maso samostatně nebo v kombinaci s dalšími druhy masa je nejběžnější. Když má váš pes citlivé zažívání, tak taková „dietní konzerva pro psy“ bude obsahovat spíše krůtí, koňské, nebo jehněčí maso s větším obsahem zeleniny. Pokud je váš čtyřnohý kamarád opravdu gurmán a vy mu chcete dopřát bohatý a různorodý jídelníček, můžete mu naservírovat masové konzervy pro psy obsahující maso z bažanta, tuňáka, buvola, klokana, pštrosa nebo i hmyzí protein. Například konzervy pro psy Rinti jsou vyrobeny mimo běžných druhů masa třeba ze šunky nebo již zmíněného soba.

Nejlepší konzervy pro psy

Vybrat kvalitní psí konzervu není vůbec těžké a každý zkušený chovatel to zvládne letmým pohledem oka na složení. Dál už jen záleží na vás, jak moc pestrý jídelníček pro svého čtyřnohého kamaráda připravíte. Pokud nemáte čas vybírat různé druhy, tak existují i sety masových psích konzerv sestavené z nejrůznějších druhů mas a variací chutí. Vybírejte od spolehlivých dodavatelů, kteří mají kvalitní výrobky. Mezi ně patří i e-shop Zooroyal.cz, který má v nabídce velký výběr psích kapsiček, paštik, masových psích konzerv, a také dalších chovatelských pomůcek a vybavení pro spokojeného psa.

Koupit časopis