www.pespritelcloveka.cz

Znáte pojem CHIROPRAXE?

„Chiropraxe je manuální léčebná metoda čili mým hlavním pomocníkem v léčbě jsou mé ruce. Jedná se o metodu založenou na vědeckém výzkumu a poznání a jejím hlavním cílem je diagnostikovat a léčit odchylky v pohybu jednotlivých kloubů těla a také všechny důsledky s tím spojené, cílená je především na pánev a páteř, ale samozřejmě ošetřujeme i klouby končetin, čelistní kloub apod. Díky optimalizaci pohybu v kloubu dochází i k optimalizaci funkce nervového systému a tím ke správnému přenosu informací mezi mozkem a klouby, svaly a všemi dalšími strukturami v těle. A když do mozku přichází správné informace ze všech částí těla, dokáže je mozek vyhodnotit a zase zpět k těmto částem těla poslat další informace důležité k jejich správné funkci. Vlastně to umožní zvířeti plně vnímat a používat svoje tělo tím nejlepším způsobem, jaký je v daných podmínkách možný. V praxi to znamená, že zvířata začnou mnohem lépe se svým tělem pracovat, zapojovat svaly, které z nějakých důvodů používala mnohem méně, vůbec anebo špatně, a třeba u zvířat, která mají nějaké nedokonalosti ve své stavbě těla, může dojít k poměrně významné změně osvalení, držení těla i pohybu (nestává se to často, ale už několikrát se mi stalo, že jsem po měsíci pacienta nepoznala a ujišťovala se, že jde o stejné zvíře). “ to na tuto otázku odpověděla v Pes přítel člověka č. 9 MVDr. Martina Kašpaříková, která se tomuto oboru věnuje.
Jak takové ošetření probíhá? Jaké jsou nejčastější problémy, které řešíš při chiropraxi? Padly otázky i z jiných oblastí:

Stále častěji čtu – náš pes byl reaktivní či měl separační úzkost, a tak mu veterinář předepsal antidepresiva… Opravdu jsou toto diagnózy, které na přání majitele potlačí „léky“? Setkáváš se s těmito požadavky také či jak na ně nahlížíš?

Jaké jsou nejčastější omyly, bludy majitelů psů?

Za svou praxi jsi jistě už musela vyprovodit psy na jejich cestě poslední a viděla mnoho lidských slz. Co je v tu chvíli důležité, co by majitel měl vědět, na co se připravit?

Kompletní obsáhlý a velmi čtivý rozhovor najdete právě nyní v Pes přítel člověka č. 9. Časopis Pes přítel člověka č. 9 si můžete objednat v el. verzi na www.casopispresinternet.cz či ve verzi tištěné na www.casopisyprovas.cz (bez platby za poštovné v ČR). Napište nám na adresu redakce@pespritelcloveka.cz, co vás zaujalo, představte nám svého psího parťáka, pošlete fota – neb Pes přítel člověka je již přes 60 let časopis o vás a pro vás! Každý měsíc, aktuálně!

Koupit časopis