www.pespritelcloveka.cz

Aktuální číslo

Tři, dva, jedna… je na světě – NOVÉ číslo Pes přítel člověka!

Než si pořídíte psa… Měli byste si přečíst stejnojmenné zamyšlení Dity Pullmanové (Dočasky De De), příběh tří pejsků Elzičky, Luigiho a Cipíska… Kolik psů letos asi „přinese Ježíšek“? A kolik jich skončí coby nechtěných, nezvládnutých, „problémových“ za čas v nabídce se značkou S těžkým srdcem daruji za odvoz – 1. kvůli alergii, 2. stěhování, 3. separační úzkosti…

Svátky vánoční jsou tématem našeho speciálu, co v něm najdete? 1. Jaké vánoční dárky by psům přál náš autor, přítel MVDr. Milan Štourač? 2. Vánoční cukroví PRO psa, nikoli POD psa. 3. Nebezpečí svíček, esenciálních olejů a syntetických vůní. 4. VÁNOČNÍ BYLINY a koření prospěšné pro psa, ale i představíme si i ty jedovaté. A to stejné učiníme u exotického ovoce. 5. Nechybí tradiční tipy na dárky pro štěně, psího sportovce i seniora.

Pod názvem Majitele NELITUJI… najdete zamyšlení a pár tipů před Silvestrem, který je noční můrou mnoha pejskařů už nyní.

V PLEMENECH psů na vás čeká portrét akbaše – bílé turecká perly. Navštívíme světovou výstavu chodských psů a výstavu leonbergerů ve městě Leonberg.

Rubrika CHOV přináší opět Právní poradnu s vašimi dotazy, čeká nás Druhý měsíc v životě štěněte (a chovatele) a Poradna MVDr. M. Štourač, CSc. (počet štěňat na ultrazvuku…)

Výživa psů: Proč krmím BARFem? Povídání a fotografie misek naší čtenářky a majitelky psí smečky. Nechybí další recept, tentokráte na vločkové houbičky.

Výchova psa: Maxipsovo přání na rozloučenou a smutný příběh „agresivního“ Muffa, border kolie nyní přijatého do v útulku, jehož cestu (a práci s ním) budeme sledovat. Border kolie hraje roli i v pokračování deníčku fenky Tečky. Hrát si je vždy dobrý nápad!  Ale řekneme si:  Jak má správná hra vypadat, jak vybrat tu správnou hračku, jak ji psu odebrat a lze si hrát s pamlskem? Nechybí poradna.

Agility: BEN a rakovina, agility není jen o radosti… Canisterapie, asistenční pes: Když chodím, tak žiju. Reportáže: 1. Klasický výcvik: WUSV (Mistrovství světa německých ovčáků) patřilo slovenské reprezentaci! CACIT poprvé ve Štěpánově. 2. Pasení: Pásli ovce šeltie a kolie. Rozhovory: 1. Veterina: Když psa zlobí SRDCE… Rozhovor s certifikovanou veterinární kardioložkou…2. Canicross: Vyhrát může opravdu každý (Monika Březinová) 3. Dogfrisbee Dogfrisbee s adopťákem pohledem Nikol Vízkové. 4. Mushing: Ke psů se máme chovat fér (Veronika Navrátilová a Václav Vančura). 5. Dogdancing: Mistrovská bíglí tanečnice TRIXI (Pavlína Courtonová). Obedience: Tipy na dlouhé zimní večery od Saši Křivohlavé.Nechybí: O čem přemýšlím, Zajímavosti ze světa psů a POZOR – také Dárkový poukaz na předplatné našeho časopisu, které můžete někomu věnovat právě pod stromeček.

Aktuální číslo v elektronické podobě si můžete zakoupit na www.casopispresinternet.cz. Aktuální číslo (poštovné zdarma), starší čísla, nástěnný kalendář i předplatné můžete objednat na www.casopisyprovas.cz.

A POZOR! Do konce roku dostanete k ročnímu předplatnému i nástěnný plánovací kalendář ZDARMA.

Jak se vám líbí titulní fotografie od naší čtenářky Kateřiny Pavlíkové? I váš pesan může zdobit titulku či stránky našeho časopisu, stačí jen zaslat fotografie. Stejně jako vaše příběhy, tipy, zamyšlení – náš časopis tvoříte VY! Každý měsíc už mnoho let…

Koupit časopis