www.pespritelcloveka.cz

Češi ukázali, že agility prostě umějí!

Nádherné běhy, výkony, štěstí i smutek – i to byl prestižní závod v agility European Open, jenž proběhl o víkendu 25. – 28. července v olympijském tréninkovém centru Papendal v Holandsku. Role rozhodčích se ujali Pascale Crespel z Francie, Bonnik Berthelsen z Dánska a čtveřice domácích rozhodčích Ronald van Straten, Mark Fonteijn, Arjen van Gastel a Susan Mouwen. A česká vlajka byla na stupíncích vítězů velmi častá! Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci! (European Open je soutěž v agility pod záštitou FCI a je otevřená všem psům s PP i bez PP. Počet soutěžících je z organizačních důvodů omezen na přibližně 750 týmů, a to z členských zemí FCI a přidružených zemí. Všichni psi musejí být v den soutěže starší 24 měsíců. Jeden psovod smí soutěžit s nejvíce 4 psy.)

Foto: Nejen Roxy Kláry Kokešové může být po svých výkonech na EO vysmátá!

EO – výsledky:

Final small družstva

1. Germany Small 1 (Německo), 2. SmallTeamNLRood (Holandsko), 3. Crazy girls (Estonsko, Lotyšsko, Rusko)

Final medium družstva

1. Czech Team Medium Tricolor (Aneta Obrusníková a mudi Ollie, Martina Magnoli Klimešová a mudi Kiki, Kateřina Malačková a pyrenejský ovčák Izzy, Jitka Hrdinová a pyrenejský ovčák Nany), 2. Electric Force (Lotyšsko, Rusko), 3. France Medium 1 (Francie)

Final large družstva

1. Germany Large 3 (Německo), 2. France Large 4 (Francie), 3. Spain 3 (Španělsko), 8. Czech Team Large Blue (Jan Fiala a border kolie Too Czech, Nikola Banotová a malinois Mia, Lucie Glejdurová a border kolie Nessie, Milan Jirásek a border kolie Caddy), 12. Czech Team Large Tricolor (Tereza Kaniová a border kolie Jess, Eliška Brabcová a border kolie Lay, Tereza Králová a border kolie Say, Sabina Šťastná a border kolie Taiva)

Final small jednotlivci

1. Tobias Wüst a šeltie Dörte (Německo), 2. Maruša Podjed a šeltie Nai (Slovinsko), 3. Eli Beate Saether a šeltie Zelda (Norsko), 6. Markéta Zavadilová a šeltie Ria (ČR), 18. Demisa Lajmarová a Parson Russell teriér Rally (ČR)

Final medium jednotlivci

1. Werner Goltz a kromfohrländer Ixi (Rakousko), 2. Mickael Renaud a kříženec Ta (Francie), 3. Marc Van Beeck a kříženec Peejah (Belgie), 4. Klára Kokešová a kříženec Roxy (ČR), 6. Kateřina Malačková a pyrenejský ovčák Izzy (ČR)

Final large jednotlivci

1. Tereza Králová a border kolie Say (ČR), 2. Svetlana Kreslina a border kolie Salsa (Lotyšsko), 3. Lisa Frick a border kolie Jack (Rakousko), 13. Lucie Glejdurová a border kolie Twix (ČR), 36. Jakub Štýbr a groenendael Kuky (ČR), 39. Radovan Liška a border kolie Rody (ČR)

Koupit časopis