www.pespritelcloveka.cz

CESTA může být CÍL

I tak by se mohlo jmenovat téma nového Pes přítel člověka č. 6 J.

Cesta k životu extrémně bázlivého Armína, psa, který se pohyboval jen v noci a v přítomnosti člověka předstíral, že je mrtvý… Cesta k „normálnímu“ psu. Občas nám život a dobrý úmysl přivede do života dospělého psa s mnoha neduhy, kdy se trápíte vy, asi i pes, připadáte si jako blbec a okolí vám to dává „sežrat“. Představíme vám majitelku, která si vzala dva dospělé psy s „minulostí“ a řešili a vyřešili spoustu problémů. Jak? Popsala nám jejich cestu a řešení… Cesta bíglů z pokusných laboratoří k normálnímu životu a rodinám. Pojďte s námi na její začátek, kdy byli bíglové zachráněni a v útulku se seznamují se životem. Jejich osudy budeme sledovat i nadále…

Portrét plemene nyní patří neznámému a velmi všestrannému KATALÁNSKÉMU ovčáku.

Tetování – soutěž z Facebooku – poslali jste nám neskutečné množství inspirativních tetování v jehož hlavní roli je pes. Pokochejte se!

Chov –  Co dělat, když v přírodě potkáte divoké prase? Když je práce se psy koníčkem i povoláním aneb práce v salónu pro psy. Vivat SLUŠNÝ CHOVATEL! Existuje a jak jej poznáte?

Horké téma – Koncem listopadu 2021 došlo k novelizaci německého veterinárního zákona proti týrání chovem[1], který vešel v platnost 1. 1. 2022. Tato novelizace dělá vrásky nejednomu pejskaři nejen ze Spolkové republiky Německo, ale i českým vystavovatelům a účastníkům sportovních akcí v Německu. Čeho všeho v souvislosti s chovem psů se změna zákona týká? Jaká opatření byla přijata na německých výstavách? A první zkušenost český vystavovatelky s tímto zákonem…

Výživa psa – Recept na kopřivová kopýtka. A pokračuje seriál BYLINY, tentokráte si představíme ty, které mohou našemu psu pomoci u na kvasinkové infekce tlap a hotspotu. Veterina – víte, co je toROZŠTĚP patra u ŠTĚŇAT plus jeden příběh Mám stafbulla s rozštěpem. VŠE, co byste měli vědět o vulvě a vagíně FENY / MVDr. M. Štourač, CSc.

Výchova – Poradna: Náš pes je agresivní. VODÍTKO v roli OPORY – jak, kdy a jak na to? Krok za krokem v návodném seriálu plném fotografií a komentářů. Chyť za obojek, jen si pes zvykne na chytání kdekoli, jakkoli za obojek, postroj… Ukážeme si jak naučit psa klidu při  vytahování klíšťat. Rrruce prrryč! – ne každý es má rád kontakt s cizími lidmi, a proč by měl mít? Z „kulatého“ plyšáčka je slečna. Slečna Tečka – deníček štěněte border kolie měsíc po měsíci pokračuje.

Agility – Nikdy svému psu nelžete! Jaké mají být dovednosti psa a jaké člověka na parkuru?Skvělý článek (nejen) o agility odKariny Divišové. Klasický výcvik – Když duben přichází… Tak nás děním ve sportovní kynologii provede Pavel Vinš J Dogdancing – naučíme vás couvaný slalom. Stopování – Co je toZÁCHRANNÁ STOPA. Puller – „V dog pulleru jste tým“ říká Helena Hejzlerová. Obedience – APORT – seznámení s jedním z nejtěžších cviků –  srozumitelně, návodně a se zkušeností od Saši Křivohlavé! Pasení – Blecha mezi ovcemi – tak viděla šiperku Petra Baďurová. K zamyšlení – Co je to hromadění nežádoucí povahové vady od Františka Hracha

Pes přítel člověka č. 6 – cesta pro mnohé, inspirující, nabízející i povzbuzující. Číslo plné vašich cest. Objednat si jej můžete i na www.casopisyprovas.cz či v el. verzi na www.casopispresinternet.cz.


 

Koupit časopis