www.pespritelcloveka.cz

Dárek je TADY!

První číslo Pes přítel člověka roku 2021 vnímám jako dárek. Předplatitelé jej dostanou dnes i s plánovacím kalendářem. Náš časopis zvládl letošní nelehký rok a nyní ke konci roku rekordně stoupl počet nových předplatitelů – to je dárek pro všechny z nás, co za časopisem stojíme. Díky, vážíme si vaší přízně, jsme rádi, že časopis čtete 🙂

Dárkem může být jistě také díky obsahu a přáním od autorů i od nás.

Existují superpotraviny pro psy? „Jedinou takovou potravinou pro psa, která se ale nikde nenazývá superpotravinou, je pro mne maso ve všech jeho podobách, včetně vnitřních orgánů.“ Jaké a proč? A nevěřte tomu, že nesmíte maso přidávat ke granulím! Obsáhlý článek na toto téma od MVDr. Milana Štourače. Doprovází ho ohlédnutí, jak se dříve krmilo na chovatelských stanicích pohraniční stráže, a samozřejmě oblíbené recepty.

Krok za krokem vás naučíme, jak naučit psa spolupráci při manipulaci s jeho hlavou, tlamkou – třeba při kapání do očí, prohlídce chrupu, dutiny ústní… Nechybí poradny s vašimi dotazy na téma výchova, soužití se psem.

Představíme vám tři plemena – něžného dlouhosrstého vipeta. Dodnes pracujícího usměvavého honáka z Anglie lancashirského pataře a bernského honiče i s jeho hnědou raritou 🙂

Podobnosti i rozdíly TÝMOVÉ práce u psů a lidí – naprosto mimořádný a přínosný seriál od Jany Henychové, který vážně není o mushingu, začíná právě v tomto čísle.

Začínají další seriály: O pulleru. O dvou fialových kroužcích a skvělé zábavě pro jakéhokoli psa! Jak probíhaly první dny a noci doma, nám napsala majitelka dvou německých dog, která nás krok za krokem bude provázet výchovou a přípravou na výcvik štěněte. A není to jistě „jen“ pro majitele německých dog!

Nepolidšťujte své psy! Velmi obsáhlý, upřímný rozhovor s chovatelem německých ovčáků Jirkou Kolouškem, otvírající mnohá témata, je opravdu výjimečný a u fotografií jeho německých ovčáků zaplesá srdce mnoha z nás.

Hned 9 stran jsme věnovali agility: parkúrům, rozhovorům. Jak se běhá agi s chodským psem či šeltií? Motivujeme mládež k výcviku, závodění se psem, anebo? Téma, které otvíráme, a to zatím u klasického výcviku na příkladu okresní ligy.

Znáte mantrailing a jakou cestu u nás už „ušel“? To nám řekne Luboš Satora. Víte, že život s alaskany je čistá euforie, nebo čisté zoufalství a nic mezi tím? 🙂

A samozřejmě to není vše! Najdete i:

Zajímavosti z psího světa

Jak být celou zimu FIT

Nejen Vánoce, ale také silvestr se blíží, na co se připravit?

ONLINE kurzy – ANO, či NE?

K pramenům Labe – tip čtenáře na výlet

Jak se žije se slepým a hluchým psem?

Rok 2021 je rokem BUVOLA

DESATERO do NOVÉHO roku

Pes přítel člověka č. 1 je právě v prodeji a zakoupit si jej můžete i na www.casopisyprovas.cz. Poštovné zdarma 🙂

Koupit časopis