www.pespritelcloveka.cz

Kdo je na titulce nového čísla Pes přítel člověka, č. 2?

Správná odpověď zní GUMP, psí hrdina stejnojmenné knihy a filmu. Možná jste četli, viděli, ale znáte jeho skutečný příběh? Ten se dozvíte v milém rozhovoru s jeho majitelem Filipem Rožkem.

Zajímavých příběhů jste nám poslali spoustu i vy: 1. První vás spolu s krásnými fotografiemi čekají u vyhlášení soutěží. 2. Jak může vypadat první jízda na musherských saních. 3. Otrava rododendronem. 4. Co se může stát po banálním trhání zubů?

Chov: DESATERO péče o psího seniora (nejen) v zimě. Znáte organizace vydávající průkaz původu psa? Než si pořídíte psa s PP…

Veterina: Začíná nový seriál MVDr. Milana Štourače, CSc.: Tisíciletá moudrost Východu pro život našich psů, to je ČÍNSKÁ medicína. Výživa psů: Znáte vitamin T? Výživa pro zdraví LEDVIN a nechybí recepty na sušenky z batátů.

Plemena psů: Představíme vám hned dvě velmi rozdílná: SLOUGHI a brazilského BULDOKA.

Výchova psa: Prostě to tak mělo být, že hned tři autoři se věnují tématu EMOCE, ENERGIE, EMPATIE… A je to zamyšlení Jirky Szekerese, druhý článek s názvem O psí duši a lidském srdci (a obráceně) na toto téma o adoptovaných bíglech od J. Hanzalíkové Jirouškové a třetí od Vandy Říhové nazvaný O EMOCÍCH, psích i lidských. Najdete v něm i pokračování příběhu australáka Muffa, který se s chutí a svými zuby otočil do nové rodiny a pak do holek na útulku…

Jestli je to kynologie, anebo procházka v lese… Krásný rozhovor plný lásky, pokory i porozumění s Miladou Královou nejen o jejích Nova Scotia Duck Tolling retrívrech a grifoncích.

Agility: Nej hlášky trenérů.

Klasický výcvik: Reaktivní často znamená NEVYCHOVANÝ pes – rozhovor s Adamem Holeksou o nejčastějších problémech, omylech majitelů, kteří se na něj obrací s prosbou o pomoc při výchově svého psa, i o jeho úspěšné závodní kariéře s jeho holandským ovčákem. Jak probíhá BONITACE „malin“, to je téma Pavla Vinše.

Obedience: I MALÍ DOKÁŽOU VELKÉ VĚCI – rozhovor s Michaelou Houserovou, jejíž jorkšírský teriér je jediný svého plemene se startem na mistrovství světa v obedienci. Víte, co je to aktivní TARGET? To se dozvíte v článku Saši Křivohlavé.

To vše a mnohem více v našem časopise, který tvoříte fotografiemi, příběhy, energií i empatií právě VY. V elektronické podobě si jej můžete zakoupit na www.casopispresinternet.cz , v tištěné pak na www.casopisyprovas.cz – tam najdete i možnost objednání předplatného, ke kterému si stále můžete vybrat jeden z nástěnných kalendářů ZDARMA. Tak které téma, článek, foto jsou pro vás TOP v tomto čísle?

Koupit časopis