www.pespritelcloveka.cz

Květnový Pes přítel člověka je na světě :)

Téma měsíce je ADOPCE starých psů. Tři příběhy s dobrým koncem jsou pohlazením a snad i dodají odvahy některým, kteří se adopce staršího psa bojí. Třeba právě jeden z vás nabídne domov Bertovi.

Překvapení a splněný sen měsíce – s velkou radostí vám představíme našeho nového kolegu Pavla VINŠE. Přečtěte si, na co se v jeho pravidelné rubrice můžete těšit. A bude to jízda!

Plemenem měsíce je Malý PODENGO, který je prostě TRYSKOMYŠ.

Ve Výživě psa najdete recept nanarozeninový dort a krůtí muffinky.Podrobně si prohlédneme maso tuňáka, jeho možný přínos i rizika. Znáte nějaké BYLINY proti artróze? MVDr. Milan Štourač nám je představí.

Veterina – Víte, co je toPŘECHODOVÝ OBRATEL? S tímto strašákem chovatelů a majitelů psů se často setkává ve své ordinaci při rehabilitaci dlouholetá chovatelka NO a certifikovaná fyzioterapeutka Ing. Ludmila Neubauerová. Obsáhlý článek včetně rentgenů je srozumitelně a čitelně psaný! ODKUD, KUDY a KAM – řeč je o varlatech psa. „Při konzervativní léčbě kryptorchismu se používají masáže a hormonální terapie. Neprosahávejte šourek štěněte příliš často! Můžete tak negativně ovlivnit sestup varlat. Šetrná palpace maximálně jednou týdně stačí.“ Víte, co je to ektopické varle? Velmi přínosný a obsáhlý článek.

Výchova psa

Ucho sem, ucho tam, aneb jak vypadá čtvrtý měsíc v životě štěněte border kolie.

Jak psa odměňovat, aby o odměnu vůbec stál? Návodný a obsáhlý materiál „děvčat“ z útulků, které musí pracovat se psy mnoha typů, zlozvyků. /

Ukážeme si, jak: naučit psa klidu při vysoušení fénem. Cvik sudy využijete v dogdancingu. V obedience si představíme cvik obíhání předmětů. A nechybí samozřejmě ani poradna.

Klasický výcvik: Belgičáci mají svůj svátek ZPĚT. Víte, co znamená zkratka FMBB? A kdo nás letos na něj pojede reprezentovat?

Canisterapie – Sunny, anděl na čtyřech tlapkách. Agility – 4 otázky pro Katku Malačkovou a Elišku Kaletovou. Dogfrisbee – Dogfrisbee za PLOTEM, reportáž ze závodů v Itálii.

 Puller – BRIARD je srdcovka. Mushing – reportáž1000 MIL PRO JEDEN CÍL. Mushing znamená krásnou souhru – úspěšné mistrovství světa pohledem našich reprezentantů.

Lovecký výcvik – Děláme něco, co nás baví, další rozhovor na téma soužití s tollerem.

A za přečtení stojí jistě i další články:

Vyhlášení soutěže – JEN tak se ROZHLÉDNOUT po kraji

Zajímavosti ze světa, Předu – předu ze PSÍ SRSTI

Kam kráčí chov plemen s PP

Koupit časopis