www.pespritelcloveka.cz

Letní číslo Pes přítel člověka je na světě J

Vybrat titulní fotografii ze všech, které jste nám zaslali, bylo vážně těžké. Snad se vám líbí. J Předznamenává i několik témat, která v časopise najdete. J

1. Na co nezapomenout, pokud jedete na dovolenou? Třeba najdete inspiraci ve zkušenostech našich čtenářů…

2. Na co si dát v tyto letní dny pozor? Určitě na OSINY. Na nebezpečnou KVETOUCÍ vodu. Řekneme si, jak a proč před sluncem ochránit kůži psa (zevně i vnitřně). A věděli jste, že krásný OLEANDR může být příčinou smrti psa?

3. Trénink je hra, vystavování je hra, agrese hra není – zamyšlení Jiřího Szekerese ze Stafordi a spol., které vám blíže představíme i v článku o jejich cestě Kdo jsme?.

A na co se můžete těšit v našich pravidelných rubrikách?

Výživa: Byliny na zánět trávicího traktu, recept na neodolatelný narozeninový DORT.

Plemena psů: Představíme vám vysmátou lištičku ISLANDSKÉHO OVČÁCKÉHO psa. Ohlédneme se za Světovou výstavou jezevčíků na Konopišti.

Veterina: Chrti – závodníci. Jsou majestátní, hrdí a rychlí jako vítr, ale… Představíme si jejich nejčastější onemocnění a zranění. Vaginální výtok, jak jej u feny poznat a v čem je nebezpečný?

Výchova psa: Ten pes MUSÍ Z DOMU! Příběh Maxipsa, který se dostal do útulku poté, co malinko poválel majitelovu dceru, nijak jí vážněji neublížil, každopádně bylo rozhodnuto: musel z domu. A na jeho chování si tentokrát poukážeme v příspěvku Jak na seznamování nejistého psa s cizím člověkem. Další příběh Krůček po krůčku – Baddy během první hodiny zvládl očůrat snad všechna stébla trávy na place, zkusit přeskočit plot, sledovat kočku na druhé straně ulice… Jaká a přes co vedla jeho cesta k „normálnímu“ životu? Štěně border kolie Tečka má sedm měsíců a její panička nám ukáže, co spolu zvládly, prožily za další měsíc. Co je to reaktivní pes? Podle Pavlíny Bohunové jde o „moderní označení“ nevychovaného psa. Velmi zajímavý článek, co myslíte?

Obedience: Držení APORTU, věnovat se budeme klidové fázi – tedy samotnému držení, výdrži a klidnému skusu, což bývá velmi často kámen úrazu tohoto cviku, viďte?

V AGILITY vás čeká rozhovor s Markétou Benediktovou pod názvem V agility mě nejvíc baví učit SLALOM. Dogdancing: Jak naučit zdvihání pacek za chůze. A začíná náš nový, volný seriál s vypovídajícím názvem Diagnóza dogfrisbee. Puller není hračka, je to tréninková pomůcka! Co vše puller nabízí?

Klasický výcvik: Bude „přehlídka“… A bude světová! Rozhovor s předsedou ČKS Václavem Kejřem je i pozvánkou na blížící se akci roku – Mistrovství světa FCI – IGP, které u nás proběhne v září. Reportáž Republika ČKS tentokrát v režii maliňáků je MR IGP pohledem Pavla Vinše a pokračuje rozhovory s názvem Třináct otázek pro „BEDNU“ aneb TA cesta je někdy hodně trnitá! A je to prima počtení. J

A samozřejmě nechybí: O čem přemýšlím, Zajímavosti ze světa, Stalo se, Kalendárium – pes hyenovitý…

Nové číslo Pes přítel člověka č. 8 si můžete objednat na www.casopisyprovas.cz (zde jsou k objednání i starší čísla a předplatné časopisu) či v el. verzi na www.casopispresinternet.cz.

Těším se na vaše reakce, názory. J

Koupit časopis