www.pespritelcloveka.cz

Listování novým číslem poprvé

Psí model na titulní straně už známe. A na co se můžete těšit v novém čísle Pes přítel člověka, č. 7?

CESTOVÁNÍ: Kdo je připraven, není překvapen aneb doba dovolených je tu. Na co se připravit, na co nezapomenout, pokud s vámi jede i váš psí parťák? S létem a zralými travinami se rok co rok vrací nebezpečí jménem OSINA. I to je jeden z vašich příběhů, které jste nám zaslali, a najdete jej v článku pod názvem Bojovnice PEGY versus OSINA.

Reaktivní psi jsou název velmi podnětného článku na téma psů, kteří prostě rychleji jednají, než myslí. „Práce s reaktivním psem by neměla být tak složitá, jak vyznívá v různých diskuzích nebo i názorně vidíte na vycházkách, kdy se na vodítku zmítá pes křečovitě držený bezradným majitelem. Toto chování u psů se může vázat nejen k určitým podnětům, místům, situacím, ale i k samotnému člověku,“ tak začíná článek Vandy Říhové.

Jak probíhá bonitace německého ovčáka, představení průběhů bonitací různých plemen pokračuje…

V rubrice Plemena psů vám představíme dvě velmi zajímavá (pro mnohé neznámá plemena). Jsou to MALI MEĐIMURSKI PAS a ITALSKÝ SPINONE. Zaujalo vás některé z těchto plemen?

Na stránkách věnovaných výživě psů na vás čekají dva články MVDr. Milana Štourače: Výživa pro zdravou krev a krevní oběh a Znáte vitamín PP? A nechybí samozřejmě oblíbené recepty.

Veterina: Víte, jaký strašák chovatelů i majitelů psů se skrývá pod zkratkou OCD? Právě to je téma zajímavého rozhovoru.

Výchova psa: Tělo dospělého psa, „hlava“ štěněte – seriál ze života štěněte evropského saňového psa pokračuje. Co nového se naučil, zvládl, poznal ve svém pátém měsíci života? Nose touch – dovednost, kterou využije i v běžném životě se psem a my vás ji naučíme krok po kroku.

Agility: Najtička je velká učitelka – rozhovor s Eliškou Kaletovou.

Klasický výcvik: Mělo to úplně všechno… Tak se jmenuje reportáž Pavla Vinše z MČR všech plemen dle IGP 3 v Trnové. A po ní pro nás vyzpovídal naši REPRE. Figuranti a IGP – velmi podnětné zamyšlení Ladislava Macha. Jihočeský tarťák – rozhovor Petry Baďurové s Václavem Čejkou.

Obedience: Couvání – to je cvik, kterému se v tomto čísle věnuje Saša Křivohlavá.

Malá plemena – nová rubrika, která u vás zaznamenala velký ohlas, a my vám představíme další tým. Maltézáček dokáže cvičit podobně jako ty prácechtivé bordery – to tvrdí Eva Blahoušová.

Nechybí vaše příběhy, fotografie, vzpomínky…

Elektronickou verzi nového čísla Pes přítel člověka, č. 7, si můžete zakoupit na www.casopispresinternet.cz a tu tištěnou pak na www.casopisyprovas.cz (v ČR bez platby za poštovné). A na stránce www.casopisyprovas.cz je možnost objednat si i předplatné, což se z mnoha důvodů FAKT vyplatí, či starší www.casopisyprovas.cz.

Těšíme se na vaše reakce, názory, fotografie, příspěvky do soutěží – vždyť tenhle časopis s námi tvoříte již přes 60 let!

Koupit časopis