www.pespritelcloveka.cz

Na mou duši, na psí uši!

Nové číslo časopisu Pes přítel člověka, č. 8, je u mnoha svých předplatitelů (ano, rychlost poštovního dodání prostě neovlivníme) a míří do prodeje.

Nová rubrika Můj psí parťák je… si získala vaši pozornost, přízeň, a tak nám zasíláte opravdu prima čtení o vašich psích parťácích i s představením plemene pohledem člověka, který svého psa má rád bez ohledu na mnohé… V čísle 8 nám tak čtenáři představí, jak se jim žije se psem 6 plemen:minibulteriér, ruská barevná boloňka,český strakatý pes, entlebušský salašnický pes a kernteriér. A představíme vám i jednoho psa MOTORKÁŘE, frajera až na „půdu“, co propadl kouzlu „větru v chlupech“, i když – on vlastně nosí nefalšovanou motorkářskou přilbu! Ano, čtete dobře – super příběh, vztah a bomba fotky!

Příběh fenky australského ovčáka Barborky je naštěstí příběh s dobrým koncem a mohl by se také jmenovat Bacha na žravé psy či Pozor na dřívka od nanuků aneb, jak píše majitelka Barborky a chovatelka tohoto plemene, netušila jsem nic o vlastnosti, která chybí ausíkům ve standardu plemene – totiž o jejich pažravosti J.

Stále dokola a stále marně – i tak by mohl znít podtitulek článku Nestříhejte v létě psy s podsadou. Pokud máte rádi emoce, nebojíte se slz a víte, že i o nich je soužití se psem, nové číslo PPČ nabízí hned dva příběhy: Víte, proč adoptovat starého psa (notabene bulla), který je takový psí dinosaurus s obří tlamou a černými chlupy? Protože „naprosto vždycky člověk za odměnu dostane jedno velké psí srdce“!Sbohem, Elzo – je příběh rozloučení s psí kamarádkou. Tahle rozloučení k životu se psem patří, ale… Nedá se na ně připravit, nelze je přejít, jen se musíte snažit jít dál.

Portrét plemene jsme věnovali plemeni, které prostě málokdo u nás zná, pozná… Working cocker versus show cocker je článek první a druhý je o výběru a životě tohoto plemene nejen pro agility plac. Nesmíme opomenout na: Jak probíhá IMPORT psů z Ameriky či rozhovor s majitelem argentinských dog Hraje se na exteriér, ne na povahu.

Výživa psů: Jablko (RAJČE) z ráje mýtů zbavené ve výživě psa, recept na zmrzlinu či výživa na podporu TERMOREGULACE.

Veterina: Víte, že srpen je měsícem trojitého ohřívače a co to znamená? Ochrnutí hrtanu pohledem veterináře a smutný příběh psa postiženého touto tak málo známou a přitom velmi, velmi vážnou nemocí: Charlie a paralýza hrtanu.

Výchova psa: Vytáhli jsme si divokou kartu a proměnili ji v životní kartu – cesta majitelů irského vodního španěla, kteří si soužití se svým pečlivě vybraným psem představovali vážně jinak. Ale nevzdali se! Reaktivní psi podruhé a zas trochu jinak…

Triky krok za krokem: OTOČKY nalevo, napravo. Agility: Na Anglii nikdy nezapomeneme! To shodně tvrdí všichni naši mladí reprezentanti na juniorském mistrovství světa (JOAWC), které letos proběhlo v Anglii. A byla to vskutku medailová žeň v českých barvách! Nám se podařilo hned po příjezdu vyzpovídat všechny členy vítězného týmu Czech Blue Small, kteří se mohou honosit titulem juniorský MISTR SVĚTA. Jsou jimi Anička Dušánková, Viktorie Sůrová, Karolína Pozníčková a Erik Řehola. Dogfrisbee: Packa je skvělá fenka. I když je to velká a pro DGF dost těžká fenka, kříženka belgického ovčáka a bernského salašnického psa. Cvičím s malým psem: Francouzský buldoček, to je diagnóza.

Klasický výcvik: Figuranti a IGP – pokračování velmi otevřeného a přínosného rozhovoru s Ladislavem Machem. Knírač a německý ovčák jsou zase společně v jednom čísle zásluhou Pavla Vinše a materiálů k mistrovství republiky obou plemen.

Puller: Když si počasí „hraje“ – reportáž z MR v pulleru.

Na mou duši, na psí uši! To je velké téma v novém čísle Pes přítel člověka, č. 8. Téma alarmující, kterému se budeme i dále věnovat: Na zasedání dne 25. 5. 2023 ČMKU totiž vydala definitivní zákaz uchovňování kupírovaných jedinců. Část pejskařů takový krok zcela jistě kvituje s pocitem zadostiučinění, pro jiné to ovšem v podstatě znamená konec chovu jejich plemene pod ČMKU/FCI. A to přesto, že FCI o ničem takovém nehovoří… Proč? Co vše toto do důsledků znamená?

Časopis Pes přítel člověka č. 8 si můžete již nyní objednat v el. verzi na www.casopispresinternet.cz či ve verzi tištěné na www.casopisyprovas.cz (bez platby za poštovné v ČR). Napište nám na redakce@pespritelcloveka.cz, co vás zaujalo, představte nám svého psího parťáka, pošlete fota – neb Pes přítel člověka je již přes 60 let časopis o vás a pro vás! Každý měsíc, aktuálně!

Koupit časopis