www.pespritelcloveka.cz

Natržený sval? NIKOLI… ZMIJE!

„Fenka ke mě přiběhla a napadala na zadní běh. Myslela jsem, že proběhla ostružiníkem, protože jsem nic nenašla, ale během okamžiku se vytvořil obrovský otok. Protože byla neděle, volala jsem na nejbližší nonstop veterinární kliniku, aby o nás dopředu věděli. Od úrazu po příjezd na kliniku uběhla přibližně půlhodina a vzali nás okamžitě do ordinace. Fena již na běh vůbec nedošlapovala a začala být apatická, bylo zřejmé, že má bolesti.

Na klinice fenu vyšetřili jako při vstupní kontrole, udělali RTG a sdělili nám diagnózu – utržený/natržený sval, chirurgická revize – jakmile odezní otok. Injekčně aplikovali atb. a léky na bolest, které nám dali i domů ve formě tablet (Clavudale , Previcox). Fena měla velké bolesti a při sebemenším pohybu naříkala. Rtg. snímky jsem obratem zaslala našemu veterináři, kterého jsme následující ráno navštívili. Po ortopedickém vyšetření, kde shledal původně poraněný běh zcela v pořádku, a na základě dalšího vyšetření stanovil diagnózu – uštknutí. „
Jak pokračoval příběh fenky?
Co po této zkušenosti může majitelka doporučit a předat?
Existuje protijed?

Odpovědi i na tyto otázky najdete právě teď v Pes přítel člověka č. 6. Elektronickou verzi si můžete zakoupit na www.casopispresinternet.cz a tu tištěnou pak na www.casopisyprovas.cz (v ČR bez platby za poštovné). A na stránce www.casopisyprovas.cz je možnost objednat si i předplatné, což se z mnoha důvodů FAKT vyplatí, či starší čísla, která vám třeba utekla.
Těšíme se na vaše reakce, názory, fotografie, příspěvky do soutěží – vždyť tenhle časopis s námi tvoříte již přes 60 let!

Koupit časopis