www.pespritelcloveka.cz

Není prý nad takové H….

Od kočky, ježka, koně… Psy pak lze dělit na tři typy – ti, co si ničeho takového nevšimnou (existují!) a pak váleče a gurmány.

„Pokud bychom ponechali psům svobodnou

volbu, zcela jistě by upřednostnili „koupel“

v lidském nebo koňském trusu před šamponem

z kozího mléka s aloe vera. Jakékoliv

lejno je pro psa daleko přitažlivější než

náš Calvin Klein, Paco Rabanne nebo starý

dobrý Chanel. MVDr. Milan Štourač CSc. “ Tolik k válečům.

Majitelům psích gurmánů je pak určen článek JAK ODNAUČIT PSA VENKU COKOLIV JÍST???

„Mám vyzkoušeno a léty prověřeno vcelku jednoduché řešení. Své psy vychovávám a cvičím pozitivně, ale někdy jsou situace, kdy stručně a jasně je lepší řešení a rychlejší, a vám to umožní užívat si procházky v klidu, bez obav, že pes sní něco otráveného či mu bude pak špatně nebo zbaští hovínko. Což se vám rovněž nebude líbit. A to je velmi častý problém. Dostala jsem pár proseb, abych sepsala jak na to. Někdo už takto vyzkoušel a má hotovo…

Základ je cíleně odnaučit psa sbírat jídlo. Toto si totiž můžete připravit, na rozdíl od hovínek, která najdete náhodně.“

Tak začíná třístránkový článek Moniky Erbenové na téma časté, pro nás smradlavé a nepochopitelné, pro psy však nadmíru lákavé.

Kompletní článek a také poradny v rubrikách veterina a výchova najdete v aktuálním čísle Pes přítel člověka č. 6. Stále je ještě v prodeji a zakoupit si jej můžete i na www.casopisyprovas.cz bez platby za poštovné či v el. verzi www.casopispresinternet.cz.

Koupit časopis