www.pespritelcloveka.cz

Nové číslo Pes přítel člověka je vážně SRDCOVKA

Víte, že květen je v čínské medicíně měsícem SRDCE? A pro mě je tohle číslo opravdu srdcovka, a to díky mnoha článkům, ostatně posuďte sami… O titulní fotografii jste svým srdcem a hlasováním rozhodli vy a byl to boj, i to se dočtete.

Chov: Věděla jsem, že chov bez PP nebudu nikdy chtít! Velmi zajímavý a věcný rozhovor s chovatelkou, poradkyní chovu, která „narazila“ a byl jí (spolu s ostatním vedením klubu) udělen DOŽIVOTNÍ zákaz chovu. Co předcházelo, následovalo, jaké má zkušenosti s jinými organizacemi… BONITACE pracovních plemen – pokračujeme NĚMECKÝM BOXEREM. Jaké jsou povinnosti majitele psa? To je téma článku s názvem Pes, město – a paragraf… „Kouzelná“ MARINGOTKA byla „domovem“ 22 psů. Příběh z útulku spojený i s hledáním domovů.

Výživa psů: Výživa pro SRDCE – jak by měla vypadat dieta při onemocnění srdce, jak obohatit psí jídelníček a „udělat“ srdci dobře? A znáte vitamin J? Samozřejmě nechybí recepty – tentokrát tři.

Vzhůru do světa BYLINEK – tentokrát si představíme možnosti využití popence (vč. receptu), medvědího česneku, pampelišky, řeřichy a lopuchu většího. A čeká na vás druhý díl jarních „jedulí“.

Plemena psů: Představíme si hned dvě, a toSHIBU a HOKKAIDO.

Výchova psa: Kdo je u vás ve smečce ALFA jedinec? Jeden pohled, jedna zkušenost – jak to máte „doma“ vy? A pokračujeme seriálem o životě štěněte evropského saňového psa – tentokrát nás provede jeho čtvrtým měsícem v životě.  

Agility: Titul mistra světa na MS FMBB v agility si vybojovala Katka Burdová a my vám ji představíme v příjemném rozhovoru. A stejně tak její kolegyni z reprezentace, která na tomto MS startovala hned se třemi(!) psy. Ano, druhou vyzpovídanou je Nikol Banotová.

Dogfrisbee: Musíte stále posouvat své hranice – rozhovor s Martinou Bolehovskou.

Malá plemena: Benji byl na počátku takový Tarzánek – cesta křížence jorkšíra z romské osady od hledání společné komunikace až po zkoušky a úspěchy. V článku A co Russel? vám představíme další šikovný „malý“ tým.

Klasický výcvik: První pocity vítězky MS FMBB v IGP Katky Müller.Výběrová soutěž dle IGP3 pro MČR OBJEKTIVEM Ivety Pejšové, Cacity se spojují – reportáž Pavla Vinše z Německa. Je ZŘ IGP i oddíl OBRANA náročnější než ZŘ IPO3? To je otázka pro mistra sportu Ladislava Macha. Reportáž z 1. ročníku Memoriálu Jiřího Hammera.

Obedience: Dlouhodobé odložení ve skupině pohledem Saši Křivohlavé.

Mushing: PSI mi povahově sedí více nežli FENY – říká Ilona Erlebachová.

Vaše fotografie, vaše příběhy – Pes přítel člověka již přes 60 let o vás, pro vás!

Pes přítel člověka č. 5 k objednání v el. verzi na www.casopispresinternet.cz či v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz . Aktuální číslo bez platby za poštovné, na těchto stránkách najdete i nabídku předplatného či starších čísel našeho časopisu.

Tak které články oslovily vaše srdce v tomto čísle? Jo a předplatitelé najdou u časopisu dárek!

Koupit časopis