www.pespritelcloveka.cz

Nové číslo ŠEST nabízí mnoho CEST

Každý si v něm jistě najde to „své“, příběhy, rady, informace, cesty jiných a krásné fotografie. Už titulní stranu zdobí jedna z nich – fotografie naší čtenářky, kterou jste si zvolili vy sami.

Časopis začíná pěkně „zvostra“ – jaké to je, vzít si do dočasné péče odrostlé štěně křížence bulla ze záchytných kotců, které není zvyklé být ani vteřinu samo? Štěkot, likvidace věcí ostrými zuby, i to patří k počátku nové cesty jednoho pesana jménem Šemík. Druhý článek, s názvem I to může být život pejskaře, pokračuje takřka na ostří nože. Odháníte rukama, nohama cizí psy (na volno) od těch svých (na vodítku) a najednou vzduchem prosviští úder otevřenou dlaní, lidově řečeno facka, od majitele psů…

Začíná období záchrany srnčích mláďat před sečením. Co byste měli vědět? A u „divoké zvěře“ zůstaneme článkem Uštknutí ZMIJÍ, které vypadalo jako natržený sval… Jaké jsou příznaky, co je to „dračí krev“? ČEKÁRNA PRO PSY aneb počkej na mě před obchodem. Líbí se vám tento „vynález“, dali byste do této čekárny svého psa? Napište nám J.

Chov: ŠAMPION FRANCIE NENÍ JEN O KRÁSE a představte si, že tomu tak je u královského PUDLA. Francouzský šampionát se totiž sestává z posouzení exteriéru psa na výstavách, doložení výsledků zdravotních testů a povahového TAN testu. Líbila by se vám tato cesta i u vašeho plemene a u nás?

Bylinky: Představíme si další JEDULE…

Výživa psů: V této rubrice najdetetři recepty. Na pečené psí sušenky, domácí PAMLSKY a pampeliškové sušenky. Velký materiál od MVDr. Milana Štourače v tomto čísle patří výživě pro zdravé střevo. Víte, že takový dlouho tažený kostní vývar z morkových kostí a kořenové zeleniny je snad největším balzámem a lékem na propustné střevo?

Veterina: Co je to MSM? Tak zněl dotaz našeho čtenáře. Příběh SALUKI NARY je příběhem, kde opět nechybí ostrá kusadla, tentokrát PIJÁKA lužního. Horečka, apatie, nechutenství, temně červená moč, to vše během jednoho dne a pak hospitalizace feny na klinice. Pohled majitelky i veterinářky a odpovědi na mnohé otázky – to je 5 stran čísla 6 J.

Plemena psů: BROHOLMER neboli DÁNSKÁ DOGA je plemeno řazené mezi molossoidní dogy. A patří mu portrét plemene i článek s názvem Můj život s dánskou dogou.

Výchova psa: Jak na ČIŠTĚNÍ ZUBŮ a stříhání drápů, si ukážeme na „fotočlánku“. A rosteme dál je pokračování seriálu o životě štěněte evropského saňového psa. Co vše se naučilo, zvládlo během pátého měsíce svého života. Jen TĚLOCVIK psu nestačí – to tvrdí ve svém zamyšlení Jirka Szekeres. Souhlasíte s ním?

Malá plemena: Pracovní pudl? Proč ne! Jak zvládne malé společenské plemeno zkoušky podle národního zkušebního řádu či obedience? O tom si budeme povídat s majitelkou dvou pudlích kluků.

Klasický výcvik: Bylo to prostě „bomba excellent“ – to tvrdí o mistrovství světa belgických ovčáků v reportáži Pavel Vinš, který pro nás celou „REPRE“ pěkně vyzpovídal – a to jak před „světem“, tak po něm!

Jak se díváte na zákaz úderů v obraně – tak zní nová otázka pro mistra sportu Ladislava Macha. A v rozhovoru se dotkneme třeba i bonitace. Připadá mi úsměvné, když vidím, že se před bonitací provádějí oficiální tréninky přezkušování povah. Na bonitaci se má posuzovat povaha, a nikoli vycvičenost – i to říká Ladislav Mach.

Mushing: MUSHING JE NEJKRÁSNĚJŠÍ SPORT, tvrdí Aneta Konvalinková, mistryně světa z loňského MS. Mnoho rad, tipů pro zájemce o běh, jízdu na koloběžce, kole, běžkách SE PSEM.

Obedience: Couvání – to je další cvik, který nám představí Saša Křivohlavá.

A rozhodně si nenechte ujít rozhovor s názvem Je rozdíl mezi cílenou odměnou a lákáním. Lákání je cesta do pekel a člověk by měl s pamlsky pracovat tak, aby je v budoucnu nepotřeboval. Jak, proč a vůbec fakt zajímavý rozhovor ze života se psem s Vandou Říhovou.

A taky na vás v šestce čeká vyhlášení dvou soutěží – na téma CESTování a letní foto na titulní stranu časopisu.

Jo a předplatitelé už jistě také našli přibalený dárek od našeho partnera – firmy BRIT. Pro ostatní čtenáře platí jako vždy tato nabídka – elektronickou verzi si můžete zakoupit na www.casopispresinternet.cz a tu tištěnou pak na www.casopisyprovas.cz (v ČR bez platby za poštovné). A na stránce www.casopisyprovas.cz je možnost objednat si i předplatné, což se z mnoha důvodů FAKT vyplatí, či starší čísla, která vám třeba utekla.

Těšíme se na vaše reakce, názory, fotografie, příspěvky do soutěží – vždyť tenhle časopis s námi tvoříte již přes 60 let!

Koupit časopis