www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 1/2014

Nové číslo Pes přítel člověka je tu!

A čeká vás opravdu bohatá nádílka zajímavého čtení.


Téma měsíce zní: Se psem na hory? Možná se chystáte na lyže, přemýšlíte, zda vzít vašeho miláčka s sebou a ptáte se: kam pes smí a kam ne? Přinášíme vám rady a tipy, kde vás se psem bez problémů pustí, jak je to s hotely, penzióny, sjezdovkami či běžeckými trasami, jaké omezení platí v národním parku nebo v chráněné oblasti a jak myslet na bezpečnost a zdraví lidí i psů.

Plemenem na tento měsíc je ušlechtilý černobílý medvěd landseer – kamarád pro celou rodinu, který „zdědil“ svoje jméno po malíři z devatenáctého století. Má přátelskou povahu a je nepolepšitelným vodomilem, proto se využívá pro výcvik vodní záchrany. Jeho velký portrét a rozhovory s poradcem chovu a chovateli vám prozradí, jak se s ladseerem žije, cvičí a jaký je doopravdy.

Na základě vašich pozitivních ohlasů na rubriku Jak se žije s …? jsme rozšířili  její obdobu  o Jak se cvičí s …? a v ní vám představíme královského pudla v netradičním využití – jako závodníka v klasickém výcviku a agility.

V rubrice Veterina se věnujeme aktuálnímu zimnímu tématu – nachlazení. Rady MVDr. Karoliny Svobodové vám prozradí, jak se mu vyhnout a co dělat, když nachlazení vašeho miláčka přeci jen nemine. Dočtete se o i skvělých receptech, které vašemu psovi můžou posloužit v rámci prevence. Čekají vás navíc dva čtenářské příběhy s veterinární tematikou – naštěstí oba s dobrým koncem, stejně jako příběh kavalíra Charlieho – psa se srdcem a odvahou rytíře.

Zaujalo vás házení talířem tedy dogfrisbee? Je jedno, zda se mu chcete věnovat závodně či si díky němu zpříjemníte chvíle se svým psem na vycházkách. V prvním díle miniškole dogfrisbee se dozvíte, jak začít.
V poradnách na vás čeká zodpovězení tří zajímavých dotazů. JUDr. Radana Menšíková odpovídala na tuto zkušenost našeho čtenáře týkající se „dvojího metru“ posuzování psa a následné nezbonitování výstavně úspěšné feny. Více zde.

Pokračují seriály: v rubrice o fyzioterapii se věnujeme manuální terapii v rehabilitaci po úrazech, rubrika canisterapie přináší pohled na práci vodícího psa, seriál o mantrailingu přibližuje uplynulý rok v tomto sportovním odvětví a seriál o mushingu přináší reportáž ze závodu na Slovensku s úspěchy českých závodníků. Rubrika o klasickém výcviku přiblíží pátý měsíce fenky malinoise Kačenky a seriál o zkouškách pokračuje dalším dílem zvaným „Jdeme na BH!“ Seriál o vystavování Libušky Brychtové prozrazuje odvrácenou tvář stupňů vítězů a neopakovatelné kouzlo psích výstav. 

Připravili jsme pro vás rozhovor s vicemistrem světa IPO 2013Mathiasem Dögelem. O „svazarmovské době“, vzniku a práci ČKS i její budoucnost jsme si povídali s předsedou ČKS, panem Jaroslavem Šmolíkem.

Rubrika o loveckém výcviku přináší rozhovor s vítězem letošního Memoriálu Karla Podhajského, nejvyšší a nejprestižnější pracovní soutěže ohařů u nás. 

Opět na vás čeká spousta reportáží z podzimních akcí: přiblížíme vám Mistrovství světa německých ovčáků v americké Philadelphii (včetně pohledu aktuálního mistra světa IPO Jozefa Adamuščina), rotvajlerů ve Španělsku a boxerů Atibox IPO ve Francii, dále Mistrovství ČR stopařů, MR belgických ovčáků v mondioringu a MR v tanci se psem. Nebude chybět ani reportáž z klubových výstav psů pyrenejských plemen a dobrmanů.

Toto a mnoho dalšího přináší nové číslo Pes přítel člověka, které je právě v prodeji!

Koupit časopis