www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 1/2019

Lednové číslo PPČ je na stáncích již dnes!

S číslem 1 PPČ vcházíme do 64. ročníku a přinášíme pohodové čtení nejen pro chvíle sváteční.

Tématem měsíce je opět nejbláznivější den v roce – Silvestr – a zamyšlení nad tím, jak nejlépe předcházet stresu z pyrotechniky u našich psů. Představíme vám novou metodu TTouch, která může pomoct proti stresu, a také novoroční přání od našeho stálého spolupracovníka MVDr. Milana Štourače.
Uvažujete o pořízení pejska jako dárku pod stromeček? Opět je namístě zamyšlení, zda je to dobrý nápad… V rubrice Chov se dočtete o návštěvách u štěňat a příběh o tom, jak můžou být vyšehradské zdi zrádné. Opět se zamyslíme nad nemocemi, které s sebou přináší nekontrolované množení psů a barva srsti double merle.
Plemenem měsíce je stafordšírský bulteriér – něžný rodinný pes s vzezřením gladiátora. Dočtete se vše o jeho historii, povaze a využití ve velkém portrétu plemene a v rozhovorech s chovateli. Představíme vám také příbuzná plemena amerického stafordšírského teriéra a bulteriéra. V rubrice Neznámé plemeno se seznámíte s tajganem a podíváme se blíže na irského vlkodava jako coursingového psa a československého vlčáka coby psa-záchranáře.
Veterina přináší pohled na aspirin z hlediska vhodnosti používání u psů a představíme si orgán podobající se na mořského koníka – hippocampus. Podíváme se na pravdy a mýty kolem kokosového oleje ve výživě psů a v seriálu První pomoc se naučíme vše o epileptických záchvatech. Fyzioterapie přináší další díl o protahování svalů po výkonu – tentokrát se zaměříme na záda a krk.
Rubrika agility se opět zaměřuje na těsné točení u skokových překážek a přinášíme vám i rozhovor s Denisou Lajmarovou, s výstižným názvem Život s teriéry je jedinečný! V dogdancingu naučíme psa dělat přeskoky přes naše ruce a nohy a ve stopování pokračujeme dalším dílem zaměřeným na ovlivňování psa vodítkem na stopě. V klasickém výcviku přinášíme velkou reportáž o mistrovství světa francouzských ovčáků ve Francii a první ročník stopařského memoriálu erdelteriérů. Podíváme se také, jak probíhalo mistrovství republiky v noseworku
V rubrice Výstavy najdete pozvánku na největší výstavu na světě Crufts 2019. 
Přinášíme také příjemné čtení na volné chvíle o prehistorických předcích vlků a kultovních filmech o legendárním Benjim.
Chystáte se v zimě na hory se psem? Dáme vám pár tipů, kde je v naší zemi opravdu krásně.
Opět nezapomínáme na opuštěné psy v útulcích. Představíme vám dva projekty: Naděje pro čtyři packy a Rafael, kterým můžete pomoct. 

Věříme, že číslo 1 PPČ nebude u vás chybět a přispěje k vaší sváteční pohodě. 
A chybí-li vám dárek pod stromeček pro vaše blízké, stále máte možnost darovat předplatné našeho časopisu.

Koupit časopis