www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 11/2013

Pes přítel člověka č. 11 v prodeji!

Podzim je tady a s ním i listopadové číslo našeho časopisu. Co vás v něm čeká? Především spousta reportáží z podzimních akcí chovatelských a sportovních klubů, představení zajímavého plemene, pro nás lehce citlivé téma v rubrice veterina a mnoho poutavých článků…

Tématem měsíce je tentokrát život se smečkou psů. Někdy jeden pes prostě nestačí, má však smečka psů víc výhod nebo nevýhod? Co všechno však obnáší soužití více psů – mnohé vám možná napoví naše anketa.

Znáte šiperku? Malého černého pejska plného energie a nadšení? Víte, že pochází z Belgie a je plnokrevným ovčáckým plemenem? V čísle 11 najdete rozsáhlý portrét šiperky, rozhovory s chovateli a výcvikáři, dozvíte se o historii, povaze a uplatnění tohoto méně známého, no zajímavého a inteligentního plemene.

Měsíc září se nesl v znamení největší kynologické události v tomto roce – Mistrovství světa FCI IPO v Roudnici nad Labem. Kolik bylo zúčastněných zemí i jednotlivců? Kdo vyhrál? Jaká plemena byla zastoupena? Jak si vedla česká reprezentace? V časopise na vás čeká obsáhlá reportáž „Svět pod horou Říp“ s kvalitní fotogalerií, další reportáže a rozhovory s mistrem světa, našimi soutěžícími i pořadatelem mistrovství.

Ve veterině se tentokrát věnujeme tématu pro mnohé majitele psů (ostatně i pro nás) citlivému – nadváze a obezitě. Jak proti tomuto civilizačnímu jevu bojovat? Jak poznat, kdy je ještě „všechno v normě“ a kdy už začíná zdravotní riziko? Článek MUDr. K. Svobodové s názornými fotografiemi a anketou chovatelů vám jistě mnohé objasní.

Pokračujeme na témata: fyzioterapie se věnuje novým způsobům v rehabilitaci zvířat – fyzikálním metodám. V právní poradně se dozvíte, zda se vrací záloha za štěně, mistr sportu Ladislav Mach vám v deníku štěněte Kačenky přiblíží třetí měsíc života fenky malinoise a v rubrice mushing se dozvíte, jak dopadl celoroční canicrossový seriál. V seriálu o vystavování Libušky Brychtové opět najdete zpracované velmi zajímavé téma – tentokráte, jak správně pózovat fotografům na stupních vítězů.

V reportážích na vás čeká ohlédnutí za agiliťáckým šampionátem IMCA a PAWC v Maďarsku (odkud si česká reprezentace přivezla i titul mistra světa a u nás najdete i rozhovory s našimi třemi úspěšnými reprezentantkami), reportáž přinášíme i z Mistrovství Evropy ve frisbee ve Švýcarsku, Mistrovství ČR dle ZVV3, turnaje O pohár flyballu ČR a Mistrovství ČR malých plemen

Zájemci o klasický výcvik jistě uvítají opravdu podrobné představení (6 stran) zkoušky základní ovladatelnosti s názornou fotogalerií, zkušenostmi i pohledem rozhodčího, v článku „Jdeme na ZZO“.

Začátek podzimu bývá už tradičně aktuální pro chovatelské kluby, kdy pořádají většinu svýchklubových výstav. V čísle 11 najdete vítěze klubovek francouzských buldočků a beauceronů.

V příběhu „Cherry, paničky třešnička na dortu“ vás majitelka amerického stafordšírského teriéra přesvědčí, že i s tímto plemenem se dá závodit v agility.

To a mnohé další najdete v čísle 11 časopisu Pes přítel člověka, které je nyní v prodeji!

Koupit časopis