www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 11/2018

Listopadové číslo je na stáncích již v těchto dnech!

V předposledním letošním čísle si hned na prvních stránkách budeme povídat o pejskovi a kočičce – tak zní naše téma měsíce. Máte doma psa i kočku? Anebo se chystáte pořídit svému psímu kamarádovi i kočičího? Co byste měli vědět, mít?
Plemenem měsíce je jedno z nejoblíbenějších společenských plemen současnosti – Jack Russell teriér, jenž zažívá za poslední desetiletí opravdový boom. Víte, že plemeno je původně lovecké? Vše o historii, chovu, povaze a péči o jacka se dozvíte z velkého portrétu a rozhovorů s chovateli. Představíme vám další příbuzná plemena Parson Russell teriéra, foxteriéra drsnosrstého a u nás neznámého Tenterfield teriéra. A znáte vousatou border kolii? 
Jaké jsou příčiny hyperaktivního chování psů? Možná zjistíte, že mnohé si děláme sami – nadmíra podnětů, impulsů v určitém věku prostě škodí! Povíme si něco o tom, proč je vlastně důležitý strečink a jak jej správně provádět. A k tomu vám pomohou fotografie jednotlivých cviků. 
Můj pes, nežere, co mám dělat? – tak zní dotaz naší čtenářky. Kde hledat příčiny nežravosti psů? Odpoví MVDr. M. Štourač. Stává se i vám, že váš pes žere jen formou hry? Nejste sami…
Vzestupy, sestupy, výskoky a pády aneb nejen o schodech v životě štěněte – to je velké veterinární téma tohoto čísla. Nosit štěňata do schodů? Proč? Do jakého věku? Jaké jsou rozdíly v růstu u jednotlivých plemen? O tom je unikátní a obsáhlý článek MVDr. M. Štourače s rentgeny končetin v jednotlivých týdnech života štěněte, která nám zapůjčil J. S. Mattoon z USA. 
Hard Dog Race aneb „Šest nohou, dvě srdce, jedna hrdost“ – to je název a motto extrémního překážkového závodu, jehož první ročník se pyšnil velkou účastí. Přinášíme velkou fotogalerii a zážitky tří účastníků. 
Začínáme s novým seriálem – První pomoc pro psa. Přinášíme rozhovor s lektorkou seminářů první pomoci pro psy Bc. Kateřinou Šponarovou a v dalších číslech se můžete těšit na názorné příklady první pomoci při různých nečekaných zdravotních problémech.
Pokračujeme v tradičních seriálech – v dogdancingu se naučíme couvat a ve stopování se vrátíme ke křížení stopy cizí osobou. V agility se podíváme k východním sousedům na mistrovství Slovenska a dozvíte i jména mistrů ČR pro rok 2018. V rubrice Klasický výcvik jsme oslovili na rozhovor úspěšného účastníka MS IPO Daniela Palečka, s nímž jsme si povídali nejen o samotném mistrovství. Reportáže přinášíme také ze soutěže O Liberecký pohár, ze soutěže dětí a juniorů Junior Open ČMKU, z canicrossového závodu Okolo Hradce a MR ve flyballu. 
Jak zní „návod“ na odchovy úspěšné, zdravé, hezké a pracovité? Povídání o svých úspěšných beauceronech přináší chovatelka Kateřina Vokatá. 
Uhlík, Marley a Šediváček – to jsou jména pejsků z útulku v Štěpánově a čekají třeba právě na vás

Číslo 11 je v prodeji od pátku 19. října. Nenechte si jej ujít!

Koupit časopis