www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 12/2012

Prosincové číslo našeho časopisu není věnované konkrétnímu plemeni, nýbrž hned několika a to těm, která jsou na slovenském seznamu. S reportážemi se opět roztrhl ,,pytel“ a my vám jich přinášíme dvaadvacet. A protože se blíží Vánoce, najdete zde i moc zajímavá vánoční témata, rady a tipy. A na co se tedy můžete těšit?

Plemena – Když jeden nestačí (soužití více psů má svá specifika, pár základních pravidel jak na to, přináší Šárka Lavičková), Naše tolleří smečka (chovatelka Jindřiška Benešová a její poutavý příběh jak se od jednoho psa dostala ke smečce).

Do živého – Proč se zase věnujeme návrhu zákona? (Vnímáme tuto problematiku jako velmi vážnou a je nepodstatné, že ji nyní řeší „za hranicemi“. Neptej se, komu zvoní hrana…)

Chov – Podzim a rýma ruku v ruce přichází (MVDr. K. Svobodová), Anketa majitelů (rady, jak řeší chovatelé v zimních měsících prevenci proti nachlazení), Štěně sem, štěně tam, co já s nimi udělám? (M. Čermáková), Srst nelze „vyhodit“ ani „vyprat“ (E. Durasová), Čtverce a čtverečky (Napadly vás stopy? Tak to není, toto je genetika P. Vazdové), Jak nemít Vánoce „pod psa“ (radí MVDr. K. Svobodová), Vánoce už klepou na dveře, Deset tipů pro pohodové Vánoce.

Rozhovory – Každá disciplína je pro nás výzvou (rozhovor L. Stemmerové s Jitkou Procházkovou, která se svou border kolií Enží začíná být známým týmem nejen v obedience), Můj „geroj“ (poutavý rozhovor s Tatianou Smirnovovou o jejím dobrmanovi „Baskovi“, oba zářili na letošním CACITu v Dobříši), „Nároďák“ je pro mě to hlavní (povídání s dvojnásobným držitelem titulu mistra republiky v ZVV3 Romanem Šmatlákem, příznivce NZŘ jistě potěší), Nehledejte chyby v psovi, ale u sebe… (Pokud si neustále lámete hlavu s tím, jak na stopy, pak vám přinášíme zajímavý rozhovor s úřadujícími mistryněmi světa v záchranném stopování, které vám ochotně prozradí jak na to!)

Reportáže – Krása pohybu (A. Soldánová vám přiblíží coursingový závod pro nechrtí psí plemena), Němečtí ovčáci světově (poutavou reportáž z již 25. mistrovství světa německých ovčáků – WUSV připravila P. Fürstová), Sláva vítězům, čest poraženým (report z letošního MR IPO, na který navazují hned tři rozhovory s vítězi – Jaguar má v sobě turbo motor, Jako žokej Váňa…, Co bude dál? Uvidíme!), Zlato zostalo doma (reportáž z mezinárodního mistrovství psovodů městských policií přinesl Mgr. P. Nevolný), Dobrmani a beauceroni společně (mistrovství dvou plemen, D. Cahová), Sezona končí novým rekordem! (poslední flyballový turnaj letošní sezony, J. Kropáčková), I psi mají svou olympiádu (nenechte si ujít zajímavou reportáž z druhého ročníku ,,Dog Olympic Games“ od B. Banýrové), Body se nedědí! (Mistrovství Německa německých ovčáků pohledem české rozhodčí R. Machové.) Tarťáci u Dobříše (soustředění SKS TART popisuje V. Svoboda), S ohaři světově (velice pěknou reportáž z mistrovství světa ohařů od Ing. J. Votrubové), Zimní olympiáda kníračů (úsměvné, leč pravdivé – reportáž z letošního MS ISPU, které se konalo v ČR, avšak pod pokrývkou sněhu z pera P. Rohlenové), Neuvěřitelné mistrovství (co se dělo na letošním mistrovství mládeže MSKS, se dozvíte v článku od D. Cahové), Na Valše poprvé… (mushing přináší P. Fochler), Český freestyle tým vybojoval zlato! (reportáž L. Smolíkové z mistrovství Evropy v dogdancingu, které proběhlo v Praze), Premiéra v Beskydech (1. ročník Beskydského stopařského speciálu od Bc. J. Lasíka), O Štít Jinonic (fotoreportáž ze závodu dle NZŘ od D. Hejdukové), Kdo odcházel s „vavříny“? (Reportáž z MČR dostihových chrtů od R. Ungermanové), Hovawarti zápolili na Vysočině (o tom, že je hovawart pracovní pes, jste se mohli přesvědčit v říjnovém čísle našeho časopisu, kde jsme vám přinesli důkaz v podobě mnoha zajímavých článků a rozhovorů a nyní vám K. Houšková přináší reportáž z Mistrovství Hovawart klubu ČR), Když se řekne handicap (zajímavá reportáž od J. Pöchmannové).

Výstavy – Retrívři, slídiči a vodní psi (pokračování  z minulého čísla o vystavování VIII. skupiny FCI od Ing. L. Brychtové), Málopočetná plemena v Boleslavi, Evropská výstava v zemi hraběte Drákuly, Orientální krása (KV Orient klubu ČR).

A samozřejmě reportáže, seriály, vaše příběhy, reakce a mnoho dalšího zajímavého čtení!

Ani v prosincovém čísle nebude scházet plakát sestavený z fotografií vítězů výstavy DOUBLE CACIB Praha, která proběhla 3. – 4. listopadu. A nově zde také naleznete QR kód pro chytré telefony, který vás přesměruje na videa ze závěrečných soutěží.

Koupit časopis