www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 12/2013

Nové číslo PPČ v prodeji!

Přichází zima a blíží se Vánoce a Silvestr. V prosincovém čísle našeho časopisu se věnujeme i těmto tématům a období, které je pro nás více stresující než kterékoliv jiné, a tento stres nechtěně přenášíme i na naše psí miláčky. Zkuste trochu zvolnit a přečtěte si nové číslo Psa, časopis plný zajímavého – nejen vánočního – čtení.

Tématem měsíce jsou tedy Vánoce, najdete u nás vánoční tipy – jak prožít svátky v klidu i z pohledu psa, které dárky by možná potěšily vašeho kamaráda jak lidského, tak psího, a třeba vás. Přinášíme vám také recepty na vánoční dobroty pro psy. A v anketě jsme se našich spolupracovníků zeptali, zda i jejich psi najdou něco pod stromečkem a co by si přáli oni.

Druhým velkým naším tématem je darování psí krve. Jak probíhá proces odběru? Jaký pes je vhodný pro dárcovství a který nikoli? Může být i váš pes dárcem krve? Podmínky, rizika a zásady darování přináší článek MVDr. Zuzany Málkové a také anketa majitelů psích dárců.

Plemenem tohoto měsíce nemůže být nikdo jiný než usměvavý medvěd právem zvaný Lokomotiva severu s velkým srdcem – aljašský malamut. V jeho portrétu najdete spoustu zajímavostí z historie, chovu, o současném využití malamuta coby saňového psa nebo společníka na dlouhé túry po horách. A jaká témata, příběhy najdete v rozhovorech s majiteli malamuta? Například zda a jaký může být malamut canisterapeut, záchranář nebo pes skládající zkoušky z klasického výcviku.

Pro rubriku Veterina jsme zařadili opravdu aktuální téma – blíží se zima a s ním nás čeká i náročnější péče o všechny psy – a nezáleží na tom, jestli je chováme v kotci nebo v paneláku. MVDr. Karolina Svobodová vám přináší rady a tipy, jak zvládnout zimní období bez úhony na zdraví, a anketa chovatelů vám zase prozradí, jak o své psy pečují chovatelé. 

Pokračují i vaše oblíbené seriály: 
fyzioterapie podrobně popisuje smutný případ šeltiáka Arga se šťastným koncem, v poradněvám poradíme, jak zvládnout stres ze Silvestra pomocí Bachových esencí, deník fenky malinoise Kačenky pokračuje jejím čtvrtým měsícem života a popisem její výchovy den po dni, v seriálu o mantrailingu najdete díl o správné motivaci a v seriálu Libušky Brychtové o vystavování se dozvíte, co všechno potřebujete zařídit před odletem do Anglie na světoznámý Crufts. V rubrice o loveckém výcviku se věnujeme nácviku aportů u štěňat, který později vede ke správné předávce zvěře.

Mistrovství světa FCI IPO v Roudnici nad Labem je už minulostí, zavzpomínat si ale můžete u reportáže Pohledem moderátora Pavla Komana a perliček ze soutěže včetně lákavé fotogalerie.

Poslední číslo je také plné reportáží z aktuálních podzimních akcí. Ohlídneme se za MS v agility i dogfrisbee, stopařským speciálem v Beskydech, klasickým závodem o Lukovský pohár, turnajem Sladkých nadějí ve flyballu, podíváme se, jak probíhala klubová akce s testováním povah brazilského fily, a taky přinášíme čerstvou reportáž z MS v agility z daleké Jihoafrické republiky, kde náš jediný reprezentant Radovan Liška s border kolií vybojoval stříbro v kategorii large.

Další významnou akcí byla pražská mezinárodní výstava Double CACIB, která přinesla plejádu krásných psů. V časopise na vás čeká galerie těch nejlepších z nejlepších – vítězů skupin jednotlivých dní.

Přinášíme také bohatou nadílku reportáží a hlavně fotografií vítězů jednotlivých tříd z klubových výstav: erdelteriérů, aljašských malamutů, novofoundlandských psů, foxteriérů, pekinézů, japan-chinů, rhodéských ridgebacků, jihoruských ovčáků, moskevských strážních psů, kavkazských a středoasijských pasteveckých psů. 

To vše a ještě mnoho dalšího najdete v čísle 12 PPČ, které je nyní v prodeji!

Koupit časopis