www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 2/2018

Únorové číslo Psa právě přichází do prodeje!

Přichází poslední zimní měsíc, avšak i když je zima mírná, péči o psí srst, tlapky nebo boudu bychom neměli zanedbat. Je vhodné psa v zimě oblékat? I o tom se dočtete v tématu měsíce.
V tomto čísle dáme prostor hned několika známým i méně známým plemenům. Představíme vám přírodní plemena velkých pasteveckých psů žijící ve svých domovinách a zamyslíme se nad tím, zda má smysl dovážet k nám cizí plemena. Mají u nás pak možnost být ještě sami sebou? Nevede nerespektování povah, původního poslání u mnoha plemen k problémům, frustraci psů? Podíváme se na jedno takové plemeno – jakutskou lajku. Můžete si přečíst rozhovor s chovatelkou eurasiera, a také si řekneme, jak si můžeme vybrat to pravé plemeno pro nás.
V chovu se budeme věnovat i plemeni z minulého měsíce – border teriérovi – a názorně si ukážeme jeho úpravu srsti. Opět najdete rubriku o border koliích, kde jsme položili jedinou otázku: Je to vhodné plemeno pro začátečníka, nebo není? Rozebereme hlouběji tematiku genetiky – konkrétně genu merle obecně u všech plemen a podrobně pak u louisianského leopardího psa.
Pokračujeme seriálem v rubrice Veterina – Orientujeme se ve výsledcích vyšetření krve a zaměříme se na kreatinkinázu. Povíme si něco o správné psí dietě, podíváme se podrobně na nebezpečnou nemoc – parvovirózu, která se objevuje stále častěji. Majitele psů malé velikosti naučíme, jak správně zvedat malého psa.
agility začínáme novým fotoseriálem Elišky Kaletové – příprava psího sportovce.Nenechte si ujít jeho první díl! Může československý vlčák běhat coursing? Jak si vedla fenka nalezena v lese na dogtrekkingovém závodě ve Španělsku? Věříte, že trpasličí pudl může složit 23 zkoušek z výkonu nebo border kolie cvičit obranu? Sledujte naše seriály o psích sportech a dozvíte se více. Čeká na vás další fotodíl o dogdancingu, kde se naučíte pokládání hlavy a poklonu, stopování pokračuje dílem o „stopě beze stopy“ a nosework o příprave na zkoušky NW-Dz – řady. Jací skřítkové řádí u mantrailingu? Čtěte další díl skvělého seriálu L. Satory. 
Jsou psi vodní záchrany mýtem, nebo moderní alternativou? Zamyšlení najdete v rubrice Záchranářský výcvik. V loveckém výcviku představíme vítězku Memoriálu Richarda Knolla a zavedeme vás na pastviny v příběhu o perfektní letní dovolené s borderkami u oveček. 
Ve vzpomínkách se ještě vrátíme k Světové výstavě v Lipsku a k Double CACIB v Praze, zamyslíme se nad tím, o čem vlastně výstavy jsou, a v seriálu o junior handlingu si povíme, proč je někdy v konkurenci dobrá spolupráce.
Nezapomínáme ani na opuštěné pejsky. V útulku v Horní Hraničné jich několik čeká na nový domov…

Číslo 2 Pes přítel člověka na vás čeká na stáncích už tento pátek!

Koupit časopis