www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 2/2019

Pes přítel člověka číslo 2 je na stáncích a stojí za přečtení!

Únorové číslo, které můžete na stáncích najít již teď, je opět plné zajímavých informací, příběhů, zkušeností, odborných článků i pozvánek na velké kynologické akce letošního roku.
Začínáme pozvánkou na akci letošního roku u nás – Mistrovství světa belgických ovčáků FMBB, které se uskuteční již potřetí v České republice, tentokrát v Písku.
Tématem měsíce jsou zimní neduhy, které můžou trápit našeho psa. Články „A opět máme „psí počasí“…“, „Pozor na zamrzlé rybníky“ a „Co může psa (nejen) v zimě trápit?“ vám poskytnou odpovědi na všechny otázky týkající se zimy, mrazů, sněhu a následné péči o psa.
Plemenem měsíce je Romaňolský vodní pes (lagotto romagnolo) – starobylé plemeno vodního psa z Itálie rustikálního vzhledu a širokého využití (hledání lanýžů, nosework, canisterapie, canicross a další) díky jeho přátelské povaze, skvělému čichu a mimořádné učenlivosti. Jeho blízkým příbuzným je francouzské plemeno vodního psa – barbet.
Může hyperaktivitu psa způsobovat nuda? Dozvíte se v dalším dílu našeho seriálu. V rubrice Chov se seznámíte s rodinou, kde o psy není nouze – a jedná se o smečku velmi netypickou, aktivní, se kterou budeme procházet nejen úskalím soužití více psů rozdílných povah, velikostí a minulosti, ale budeme objevovat i psí sporty a aktivity. Naučíme vás upravovat drsnosrstého jezevčíka a pokračujeme v naší chovatelské anketě na téma Zkušenosti s vrácením štěněte. Nejen o tom, proč borderky „loví“ cyklisty a běžce, se dočtete v článku odbornice víc než na slovo vzaté Carol Priceové. 
Život s handicapem – to je naše rubrika, kde vás tentokrát seznámíme s hluchou fenkou staforda a s příběhem kříženky malinoise a beaucerona, která v důsledku rakoviny kostí přišla o přední končetinu. Ani jejich majitelé, natož psí holky, to nevzdali. Psi totiž žijí TEĎ a TADY!
Pokračují seriály – seriál První pomoc je věnován situaci, která může potkat kohokoli z nás a jeho název říká vše: „Když psa srazí auto…“ V rubrice Veterina se zblízka podíváme na zajímavý orgán – jazyk. V dogdancingu se naučíme nový trik s názvem twist, v agility si vysvětlíme, proč pes na parkúru štěká a jak ho to odnaučit, představíme si dvě závodnice agility Adélu Maršálkovou a Kláru Kokešovou s pejsky, z nichž jeden pochází z ulice a druhý z útulku, rozloučíme se se seriálem o stopování a podíváme se na mistra světa v dog pulleru. Úctyhodných 18 zkoušek z výkonu má fenka stafordšírského bulteriéra a první místo na mezinárodním stopařském závodě – Memoriálu kpt. B. Kwiatkovského v Polsku – vyhrála česká fena německého ovčáka! A že nešlo o závod ledajaký, ba naopak jen těžko představitelný, uvidíte sami…
Navštívíme prestižní výstavu foxteriérů ve Francii National d Élevage díky české rozhodčí Ivetě Novákové – a nepůjde nám o eleganci prezentovaných psů, ale především o pojetí a průběh velké speciální výstavy v zemi, která je kynologickou velmocí. Jak se liší od těch českých včetně způsobu posuzování? To zkuste porovnat vy. A čeká vás i velmi netypický a zajímavý pohled na výstavy, kdy se podíváme pod pokličku výroby přímého videopřenosu ze závěrečných soutěží velkých psích výstav. 
Opět nezapomínáme na opuštěné psy a pomáháme jim hledat nový domov. V útulku v Lazci čeká několik skvělých pejsků možná právě na vás!
Nenechte si ujít únorové číslo PPČ! V prodeji již dnes!

Koupit časopis