www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 3/2018

Březnové číslo Psa je v prodeji!

Největším tématem nového čísla jsou klouby – co dělat, aby byly zdravé, jaké nemoci kloubů existují, jak je léčit, jaká je prevence? Kloubům jsme věnovali hned 16 stran, neb jen zdravý pes může být šťastný, aktivní… 
Co nám řeknou údaje o rodičích štěněte? To je pokračování našeho seriálu o chovu psů a právě tato otázka je dnes často prezentována pouze výstavními tituly – ale jakou mají váhu? Co je tedy podstatné?  A opět se tak vracíme k tématu Proč kupovat pouze štěně s průkazem původu, anebo pomoct psímu nešťastníkovi, jak činí třeba sdružení Frbul již deset let. A přineseme vám i zamyšlení nad tvorbou nových „designových“ plemen.

Plemenem na tento měsíc je doslova vítací a přátelský zástupce molosů – bulmastif. Vše o jeho chovu, historii, vlastnostech a uplatnění najdete v portrétu plemene a seznámíme vás i s příbuzným a navenek velice podobným plemenem – boerboelem. Představíme vám další neznámé plemeno karakachan. Tradičně se věnujeme borderkám a přinášíme rozhovor s Lukášem Skalickým a jeho nádherné fotografie.
Pokračujeme seriálem Orientujeme se ve výsledcích vyšetření krve a zaměříme se na cholinesterázu. Podíváme se také na psí alergie pohledem odborníka. 
Víte, jak naučit psa chůzi bokem? Další návodný fotoseriál v rubrice Dogdancing vám to prozradí. Stejným fotonávodem pokračuje i seriál o agility – víte, proč je důležité naučit štěně odpočívat? Představíme vám méně známe plemeno norfolk teriér – fenku Bazalku a její úspěchy v obedienci.
Začínáme novým seriálem Představujeme figuranty. Proč je tato práce náročná, co všechno obnáší a jak se pozná kvalitní figurant? První rozhovor nám poskytl Josef Kubec.
Vracíme i oblíbenou poradnu Na vaše dotazy dnes odpovídá… tentokrát je to mistr sportu Ladislav Mach.
Pokračují pravidelné seriály: stopování, kde je důležité je mít cíl a plán, v mantrailingu se podíváme, co dělat, když psa při práci vyruší divoká zvířata, a junior handling ukáže přirozenost výstavního postoje. A víte, co je huntering? Dozvíte se v Zajímavostech ze světa.
Příjemný počtením je i velký rozhovor s naší neúspěšnější musherkou Janou Henychovou, jež se právě připravuje na závod dlouhý 1200 km v norské Altě. 
V rubrice Výstavy se ohlédneme za Šampionem šampionů 2017 a klubovou výstavou pyrenejských plemen.

Nenechte si březnové číslo ujít! V prodeji od pátku 23. února.

Koupit časopis