www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 5/2014

Květnové číslo Pes přítel člověka je tady!

Jaro je v plném proudu a každý pejskař vyhledává možnosti, kam vyrazit se psem na víkend za novými zážitky. Nové číslo PPČ vám přináší (kromě spousty zajímavého a pestrého čtení) inspirující téma měsíce – České zoo – kam se psem ano, kam ne? Dozvíte se o největších českých zoologických zahradách, které můžete navštívit i se svým čtyřnohým přítelem a na vaše otázky odpovídají pracovníci zoo a anketa čtenářů. 

Jaké zkušenosti mají naši čtenáři se soužitím psů a koní? Druhé úvodní téma k novému seriálu na toto téma, je vytvořeno z vašich příběhů a zkušeností, které dokazují, že všechno jde, když se chce.

Plemenem na tento měsíc je pes mnoha tváří, ale ryzího charakteru, pohodář i šašek, rodilý optimista obdařený nezměrnou trpělivostí – portugalský vodní pes. Atraktivní přítel a prototyp rodinného psa se vám představí jak v portrétu plemene, tak v příspěvcích poradce chovu a chovatelů, kteří se s ním věnují loveckému výcviku, agility i vystavování.

Veterina přináší to nejradostnější téma, které v chovu psů existuje – štěňata. Jak přicházejí na svět, jak pečovat o matku v období březosti a po porodu a jak zabezpečit štěňatům tu nejlepší péči? To vám prozradí MVDr. Karolina Svobodová a vybraní chovatelé různých plemen. Dozvíte se o prvních dnech života štěňat, ranní neurologické stimulaci a taky o tom, že psí matka umí pečovat nejen o psí, ale i o kočičí nebo lví miminka.

V rubrice Chov se dozvíte o úpravě srsti pudla „podomácku“, můžete si přečíst příběhy čtenářů – například o smůle zvané dysplazie, jak může vypadat koupání afgánského chrta a jaké je žít s psími seniory, kteří se dožili úctyhodného věku.

Pokračují oblíbené seriály: Fyzioterapie přináší pohled na novou metodu rehabilitace – aquaterapii a rubrika Poradna poradí, jak přikrmovat štěňata a zda je nutné před narozením dítěte dát z domu pryč psy. 

Nezapomeneme ani na naši fenku malinoise Kačenku – už jí bylo devět měsíců co nového se naučila? To si přečtete v deníčku, který ji píše den po dni její majitel – Ladislav Mach. Představíme vám zkoušku IPO-VO – co obsahuje, jak provádět cviky a co vám k ní poradí rozhodčí Bc. Stanislav Beníšek. Poradíme i těm, kteří chtějí skládat zkoušku z výkonu se psem bez PP. Co vše je pro to třeba?

Pokračuje seriál věnovaný agility, v dogfrisbee se dozvíte, jak začít s hody. Představíme pohled na dostihy chrtů, v rubrice coursing vám v obsáhlém rozhovoru představíme úspěšného jedince ne zcela typického plemene pro tento sport – boxera.

V našem pravidelném seriálu Výcvik malých plemen vám přinášíme další velmi obsáhlý a inspirující rozhovor, a to s Alicí Zelinkovou. Představí nám malého knírače, jako velkého a univerzálního pracanta. Zajímavý rozhovor plný tipů, rad na téma pasení jsme vedli se Zuzanou Černou, která pase s „malými lištičkami s velkou osobností“ – velškorgi. V rubrice Mushing se ohlédneme za sněhem a závodem psích spřežení ve Švédsku, kterého se zúčastnila i česká závodnice Radka Novotná. Rozhovor s Petrou Svobodovou o záchranářském výcviku nám představí briarda a australského honáckého psa jako úspěšné záchranáře.

Začínají dva nové velké seriály, které vám možná poradí nové aktivity právě s vaším psem: Canicross vás začne seznamovat se vším, co patří k běhání se psem a seriál o loveckém výcviku se věnuje možnostem cvičit slídiče pro lovecké uplatnění.

Prostor dostal i svět výstav – konkrétně článek o největší výstavě na světě – britském Crufts a vzpomínat na ni budou úspěšní čeští vystavovatelé. Představíme vítěznou fenu kerry blue teriéra ze soutěže Šampion šampionů, její cestu z Irska do České republiky a hlavně – jaké toto plemeno vlastně je, jak je to s jeho úpravou a povahou. 

V tomto roce začíná první ročník soutěže Šťastný útulkáč – soutěž o psech z útulků a jejich lidech, určený na pomoc těm psím nešťastníkům, kteří v útulcích na svůj nový domov ještě čekají. Nechcete se přidat k nám? Vždyť za každým psím osudem stoji vždy člověk! A pokud uvažujete o osvojení pejska, možná si vyberete z nabídky tachovského útulku „U Šmudlinky“.

Toto a mnoho dalšího zajímavého čtení přináší květnové číslo Pes přítel člověka. Právě v prodeji!

Koupit časopis