www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 7/2013

Šťastná sedma je tu!

Číslo sedm je pro mnoho lidí tím šťastným, magickým číslem, ale i když k nim třeba nepatříte – nové číslo časopisu Pes přítel člověka č. 7 na trhu! A co vás v něm čeká? 

Jen namátkou vybíráme pár materiálů:

Portrét plemene jsme věnovali impozantnímu velkému švýcarskému salašnickému psu. V rozhovorech s jeho majiteli zjistíte, jak všestranný pes to je. Stejně jako jeho tříbarevní „švýcarští příbuzní“, které vám představí jejich majitelé možná z netradičního úhlu pohledu – bernský salašnický pes, appenzellský a entlebušský švýcarský pes.

Faraonský pes a agility? Také si tohoto zástupce primitivních plemen neumíte mezi překážkami představit? Vždyť ještě před pár lety jste štěně faraona dostávala od chovatele s radou – „a nikdy jej nepouštějte z vodítka“. Ale Petra Macáková ve faraonském psu vidí skvělého multifunkčního psa.

Hodíme se k sobě miláčku? Skvělá česká komedie a otázka, která by pro nás měla být podstatná nejen při výběru životního partnera, ale i při pořízení psa. Zatímco s partnerem se můžeme hádat, usmiřovat, hledat kompromisy, rozejít se, rozvést, pes tyto možnosti nemá. Nespokojený majitel a tudíž nešťastný pes znamená v lepším případě trápení obou, v horším končí umístěním psa do útulku, jeho útěky a v tom nejtragičtějším utracením psa. Pár příběhů ze života i konkrétních rad v seriálu o výchově z pera Stanislavy Jansové.

Pokračují seriály – strečink psů (s návodnými fotografiemi pro vás), genetika, péče o srst (tentokráte tu krátkou), poradny (odpovídají Martina Konečná – agility, Michaela Čermáková – chov, Pavlína Vazdová – genetika, m. s. Ladislav Mach – výcvik), výcvik retrívrů, mantrailing, klasický výcvik (jak vybrat tu správnou motivaci) a další…

V právní poradně nás JUDr. R. Menšíková seznámí, jak je to s platností velmi podstatné směrnice – směrnice pro přijímání nových klubů za řádného člena ČMKU. 

Zamyslíme se, zda je koupě levného štěněte opravdu tou správnou cestou, a to v příběhu „Lacného šteniatka Herkulese“.

Máte doma štěně velkého plemene? Pak vás jistě (a nejen vás) zaujme téma měsíce ve veterině – vývojová ortopedická onemocnění velkých a obřích plemen – jak z pohledu veterináře, tak chovatelů a majitelů, včetně poradny. 

Přehlédnout ani nemůžete množství reportáží ať již z klasického a záchranářského výcviku, či flyballu, z tance se psem. A pozor z MS belgických ovčáků u nás najdete i videa našich reprezentantů!

V tomto čísle najdete i reportáž z MS stopařů, MS dobrmanů a rozhovor s jeho novým mistrem světa Júrgenem Gutbrodem, rozhovor s figurantem Josefem Kubcem, další s vedoucím skupiny kladečů na MS IPO u nás Karlem Nedvědem, majitelkou pravého coursingového nadšence belgického ovčáka tervuena Vlastou Hofírkovou a další rozhovory…

V reportážích – z SV aljašských malamutů, KV plemene shiba-inu, SV bulteriérů a KV hovawartů najdete mnoho fotografií vítězů jednotlivých tříd. 
A rozhodně nekončíme výstavami – unikátní seriál Libušky Brychtové o vystavování – tentokráte o tom, jak vystavit páry, pokračuje a najdete v něm spoustu konkrétních rad, postřehů, fotografií, které jistě v závěrečném kruhu oceníte. 

Se psem na vodu? Proč ne? Zkušenosti těch, kteří tak činí každoročně vám jistě přijdou vhod…
Ostatně rady, tipy, zkušenosti – kde jinde než u nás jich najdete v takovém množství a navíc srozumitelných pro každého? Nyní navíc i u anket a rozhovorů.
Zkrátka i nyní v našem letmém „prolistování“ si jistě každý z nás našel něco zajímavého a rozhodně to není vše, co na vás v čísle 7 Pes přítel člověka čeká!

Koupit časopis