www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 7/2017

Prázdniny jsou za rohem… a nové číslo Psa přichází už teď!

Ano, přichází čas prázdnin a dovolených, a to je také hlavní téma čísla 7, které přichází do prodeje v pátek 23. června. Cestujete za hranice? Znáte předpisy zemí EU při cestování se psy? Tuto problematiku vám ozřejmíme v aktuální verzi našeho časopisu.

V rubrice Chov se zaměříme na psy a jejich majitele, kteří to neměli v životě lehké a nevzdali se. Máme pro vás příběh dostihového chrta zachráněného z Irska, třínohého křížence irského vlkodava pocházejícího ze Slovenska a českého horského psa, který vzdoruje osudu a krutým diagnózám. Velký obdiv patří jejím majitelům, že se nevzdávají a jen díky nim mají tito psi šťastný život!

Nejkrásnější pohled na svět je z hřbetu koně – i vám vaše dítě řeklo podobnou větu? Rozhodli jste se tedy dopřát mu v létě pobyt na koňském táboře? Poradíme vám, jak si vybrat ten správný tábor. 

Plemenem měsíce je flanderský bouvier – nepříliš rozšířené, o to však zajímavější plemeno pro náročné pejskaře, kteří chtějí spolehlivého a věrného rodinného psa, jenž zvládne jakýkoliv výcvik. Přinášíme vám komplexní pohled na bouviera z hlediska jeho původu a současného využití.
Výživa psa – opět si rozebereme jídelníčky psů našich čtenářů a v komentáři k nim se dozvíte cenné rady od odborníka MVDr. M. Štourače.

Veterina je opět o jaterních testech – víte, co je to bilirubin?
Svět agility žije výběrovými soutěžemi pro MS a EO, které se nezadržitelně blíží. Představíme vám juniorské reprezentanty na European Open junior v Lucembursku. MS FMBB je nejtěžší závod na světě! – opět se vracíme k našim reprezentantům s belgickými ovčáky a přinášíme rozhovory s Petrem Foltynem a Jiřím Čejkou, a také report ze soutěží obedience, kde jsme také měli několik želízek v ohni. Další reportáže ze sportovní kynologie přinášejí pohled na závod malých plemen O brněnskou jitrničku, netradiční závod O pohár Kristýny a mistrovství erdelteriérů spojené s tradičním Memoriálem Dory Geblerové. Pozveme vás také na tábor mladých kynologů do Pardubického kraje.

Líbí se vám naše návodné fotoseriály pro naučení jednoduchých povelů nebo triků? 
Přivolání je jeden z nejdůležitějších povelů a my vám ukážeme, jak jej naučit psa pomocí hry.

Pokračujeme se seriály: Stopování a předměty, sebekontrola s tréninku treibballu, co je to ALFA pes v pasení a jak se ním může stát, značení v noseworku a přímka v junior handlingu – to jsou témata pro ty, kteří se chtějí věnovat tímto oblíbeným činnostem. „Věřte svému psu a pořád mu do toho „nekecejte“ – je rada L. Satory nejen pro výcvik mantrailingu. V loveckém výcviku se věnujeme retrívrům a dozvíte se, jak se stopuje s pražským krysaříkem.
Podíváme se na výstavy hovawartů a francouzských buldočků a na víkend s dalmatiny.
Pozornost si zaslouží i němečtí ovčáci v nouzi a lidé, kteří provozují dočasnou péči.

Číslo 7 představuje příjemné počteníčko pro předprázdninový čas. Odpočívejte a čtěte zajímavosti ze světa pejskařiny. Od pátku v prodeji!

Koupit časopis