www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 7/2018

První prázdninové číslo Psa je tady!

Vstříc dálkám! – zazní mnohdy před dovolenou a právě cestování je naše téma měsíce. Na co je třeba myslet, aby cestování se psem po Evropě bylo pohodlné, bezproblémové a prožité jen radostně pro nás i našeho psa? Všechny rady a podněty najdete v našem novém čísle a možná začnete uvažovat i o pořízení bazénu pro psa. Jaký by měl být a na co si dát pozor při jeho výběru?
Třetí část ankety Chovatelská etika dnes… přináší poslední trojici odvážných chovatelek Karin Mikolášovou, Naďu Klírovou a Romanu Vranou, které odpověděly na palčivé otázky kolem chovu psů v současnosti.
Plemenem měsíce je bostonský teriér – americký gentleman,malý líbivý pes, který se pomalu stává módním a čím dál víc žádaným. Spolu s ním se podíváme na problematiku brachycefalických plemen – jaká rizika jsou spojena s jejich chovem? Dá se vůbec s bostonkem sportovat například v agility nebo dogfrisbee? 
Obraťte svůj obličej ke Slunci a stíny zůstanou za vámi – to je další téma MVDr. M. Štourače. Co znamená sluneční záření pro psí (i lidský) organizmus? A také se dozvíte, proč psi žerou hlínu. Další část seriálu o biochemickém vyšetření krve je zaměřena na sodík.
Jsou tuky ve stravě psů důležité? Je potřeba je přidávat do krmení i v případě barfaření? Dozvíte se v článku o výživě Oleje v BARFu. Zároveň se dozvíte jména výherců fotosoutěže na téma Barfujeme.
V klasickém výcviku dáme prostor soutěžím O pohár Kristýny výběrové soutěži na MČR mládeže v Praze-Zbraslavi. V dalších reportážích se ohlédneme na FMBB 2018 a podíváme se na obedience a canicross. Chcete vědět, jakého raritního účastníka měl dogtrekkingový závod Šlapanický vlk?  
Pokračujeme s oblíbenými seriály – v agility se poprvé seznámíte s tunelem, v dogdancinguse naučíte cvičit s rekvizitou a v noseworku se dozvíte, jaké peripetie můžou způsobit zahrabané vzorky. Poradíme vám, jak a podle čeho je nejlepší vybrat psa pro canicross, ve stopování vás provedeme letním vyprahlým terénem, a v mantrailingu začínáme pracovat s většími rušivými vlivy – lidmi. V junior handlingu zjistíte, proč písmeno „T“ znamená Trpělivost. Co znamenají hry „Kolotoč“ a „Pastviny? Dočtete se v článku o treibballu.
Pro pohodové čtení přinášíme návod, jak upravit cotonka, veselou povídku s názvem Kobereček a zajímavý pohled na psího strážce v Národním parku České Švýcarsko. Nezapomínáme na pejsky v útulcích – ti z útulku Bety možná čekají právě na vás!

Číslo 7 čeká na vás na stáncích od pátku 22. června!

Koupit časopis